Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Jeśli zastanawiacie się, co ciekawego można zobaczyć podczas krótkiego pobytu w stolicy Dolnego Śląska, zdecydowanie zachęcamy Was do odwiedzenia słynnego Arsenału Miejskiego we Wrocławiu. Charakterystyczny budynek utrzymany w stylu gotyckim znajduje się przy ulicy Cieszyńskiego 9 na Starym Mieście. Warto od razu zaznaczyć, że budowę wrocławskiego arsenału rozpoczęto już w połowie XV wieku.

Dlaczego warto odwiedzić wrocławski Arsenał Miejski? Jednym z argumentów za tym jest fakt, że budynek ten powstał wcześniej niż tego typu obiekty np. w Wiedniu, Berlinie, Krakowie czy Warszawie. Co ciekawe, obiekt ten początkowo wykorzystywano jako spichlerz na zapasu w przypadku oblężenia miasta. Dopiero w XVI weku arsenał zaczął być wykorzystywany jako skład broni. A to dlatego, że miejski skład broni przestał się mieścić w piwnicach Ratusza wrocławskiego. Już w tamtym okresie w budynku zaczęto przechowywać np. broń palną ręczną oraz drzewcową, kule do działa, same działa itd. Słynny cekhauz był dalej rozbudowywany aż do lat dwudziestych XVII wieku, kiedy to obiekt zyskał obecny wygląd. W roku 1742 król pruski Fryderyk II ogłosił Wrocław twierdzą. Oprócz tego zlecił przekształcenie wrocławskiego arsenału w magazyny wojskowe. Warto podkreślić, że Arsenał Miejski w dużym stopniu przetrwał bombardowania miasta w roku 1945. Nic zatem dziwnego w tym, że zabytek ten cieszy sie takim zainteresowaniem ze strony turystów.

W tej chwili Arsenał Miejski jest jednym z oddziałów Muzeum Miejskiego Wrocławia. Możemy tutaj odwiedzić nie tylko Muzeum Militariów, ale także i Muzeum Archeologiczne (które znajduje się od roku 2001 w starym spichlerzu) i Archiwum Budowlane Muzeum Architektury.

Wrocław może zarezerwować naprawdę wiele różnych atrakcji. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby poruszanie się po mieście samochodem. Tak można zaoszczędzić sporo czasu. Zapraszamy do skorzystania z oferty Simply Rent, doświadczonej wrocławskiej wypożyczalni samochodów. Wybrane auto mogą Państwo zarezerwować online, samochód zostanie podstawiony na wskazany adres.