Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Aula Leopoldina to z pewnością jeden z ciekawszych wrocławskich zabytków, słynna reprezentacyjna aula Uniwersytetu Wrocławskiego powinna zrobić wrażenie nie tylko na miłośnikach pełnego przepychu stylu barokowego. Aula jest przykładem typowej późnobarokowej architektury, została ona wzniesiona w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy to wybudowano także cały kompleks budynków uczelni. Aula nazwana została na cześć cesarza Leopolda I który ufundował jej budowę.

W tej chwili Aula Leopoldina to jedna z najważniejszych części uniwersyteckiego muzeum. Ciągle jeszcze w auli odbywają różne ważne uroczystości uniwersyteckie. Jedno jest pewne, podczas pobytu we Wrocławiu z pewnością warto odwiedzić Aulę Leopoldinę – to naprawdę niezwykłe miejsce. I przy tym jeden z najpiękniejszych świeckich zabytków baroku na dolnym Śląsku.

Aula zaprojektowana została przez cenionego w XVIII wieku architekta Christophorusa Tauscha. Freski, które na ścianach auli możemy podziwiać także i dzisiaj, namalował Johann Christooh Handke z Ołumuńca. Autorem przepięknych rzeźb w auli był wrocławski rzeźbiarz Franz Joseph Mangoldt, z kolei za ornamenty na ścianach odpowiada włoski artysta Ignazio Privisore. Nad audytorium znajduje się fresk, który ma w alegoryczny sposób przedstawia

Mądrość Boską, zaś nad emporą możemy podziwiać fresk, na którym namalowana została alegorii Mądrości Ziemskiej.

Aula Leopoldina to niezwykłe miejsce, jeden z symbolów stolicy Dolnego Śląska. Warto nadmienić, że aula nigdy nie poniosła większych szkód. Nawet w czasie II wojny stawowej nie doszło w niej do większych zniszczeń. A to oznacza, że także i dzisiaj możemy tutaj oglądać oryginalne freski i rzeźby barokowe.

Planują Państwo wkrótce pobyt we Wrocławiu i odwiedzenie jego najważniejszych zabytków? W takim razie, mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszej oferty. Wypożyczalnia Simply Rent we Wrocławiu może zaoferować Państwu zarówno auta osobowe, jak i dostawcze. Zarezerwowane auto zawsze podstawimy na wskazane przez klienta miejsce. Udostępniamy systemy nawigacyjne, foteliki dziecięce itd.