Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Długoterminowy wynajem samochodów

Wynajem długoterminowy samochodów stanowi praktyczne rozwiązanie dla niskobudżetowych firm marzących o bezpiecznym i wygodnym samochodzie. To nowoczesny rodzaj dzierżawy samochodu, uregulowany określonymi warunkami w umowie. Stanowi on ciekawą propozycję dla osób nie posiadających wystarczającej gotówki na zakup pełnowartościowego pojazdu.
Różnica między leasingiem, a wynajmem długoterminowym tkwi w przyszłościowym planie związanym z danym pojazdem. Leasing jest najlepszą opcją dla osób, które po upływie umowy, nadal będą chciały korzystać z owego samochodu i posiąść go na własność w okazyjnej cenie. Jeśli z kolei użytkownik wychodzi z założenia, że pojazd będzie użytkował wyłącznie w okresie trwania dzierżawy, wtedy najlepiej sprawdzi się długoterminowy wynajem samochodów. Ponadto wynajem oferuje w pakiecie cały pakiet dodatkowych usług związanych między innymi z serwisem i ubezpieczeniem.

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodów?

Długoterminowy wynajem pojazdów skierowany jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych, ceniących sobie wygodę podróży i wysoką klasę pojazdu. Wiąże się on ze stałą, miesięczną opłatą, która zależy od wielu czynników. Mianowicie umowa ściśle określa:

• okres wynajmu, który zwykle wynosi od 1-5lat;
• model samochodu,
• szacowany przebieg pojazdu,
• ubezpieczenie,
• serwis i inne dodatkowe usługi

 

 

Z faktu, iż firmy zajmujące się wynajmem, posiadają szeroką gamę modeli i marek samochodów, w tym także luksusowych i sportowych, kalkulacja takiej dzierżawy może znacząco się różnić. Na miesięczną ratę może mieć również wpływ limit kilometrów, jaki każda firma określa przed podpisaniem umowy. Najemce obliguje się do przestrzegania owej granicy, w przeciwnym wypadku, za każdy ponadprogramowy kilometr, naliczana jest dodatkowa opłata.

Szeroki wybór modeli

Firmy oferujące wynajem długoterminowy samochodów konfigurują go przede wszystkim do potrzeb i upodobań klientów, którzy nie zawsze wykazują się rozwagą podczas użytkowania. Zabezpieczają się więc jednorazową kaucją, której kwota również zależy od modelu samochodu. Im bardziej luksusowy samochód, tym większa kwota pobieranej kaucji, a w katalogach firm można znaleźć naprawdę eleganckie modele samochodów takich jak: Toyota, Skoda, Lexus, czy nawet Lamborghini lub Porsche. Coraz częściej spotykany jest również długoterminowy wynajem aut dostawczych, ciężarówek czy ciągników. To doskonała alternatywa dla sezonowych firm transportowych, których zwyczajnie nie stać na powiększenie własnej floty.

Długoterminowy wynajem samochodów pozwala przede wszystkim odpowiednio zaplanować budżet rodzinny jak i firmowy, nie narażając go na nagłe wysokie obciążenia. To również znaczna oszczędność czasu, związana z brakiem formalności. Decydując się na tą formę dzierżawy, nie trzeba martwić się o ciągłość użytkowania pojazdu, gdyż podczas jakichkolwiek awarii wydawane jest auto zastępcze, a dodatkowe przeglądy, naprawy i wymiany oraz związanie z nimi koszty i formalności leżą po stronie wynajmującego