Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nie sposób zaprzeczyć, że Hala Stulecia, znana także jako Hala Ludowa, to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy Dolnego Śląska. W tej chwili Hala Stulecia wykorzystywana jest także jako hala widowiskowo-sportowa, cyklicznie odbywają się tutaj różne imprezy.

Hala Stulecia powstała na początku XX wieku. Ekspresjonistyczny budynek został zaprojektowany przez architekta Maxa Berga. W roku 2006 wrocławska Hala Stulecia została wpisana na listę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. W pobliżu Hali znajdują się takie atrakcje jak ZOO, Ogród Japoński oraz oczywiście Pergola ze słynną Fontanną Multimedialną. To tłumaczy, dlaczego Hala Stulecia i jej bezpośrednie okolice cieszą się taką popularnością wśród turystów odwiedzających Wrocław.

Hala Ludowa jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 9-16. Przed zaplanowaną wizytą warto jednak upewnić się, czy na dany dzień nie przewidziano jakiejś imprezy – zwykle w takim przypadku zwiedzanie jest ograniczone.

Budowa Hali Stulecia rozpoczęta została w roku 1911. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych jak na owe czasy technologii gmach wybudowany został w przeciągu zaledwie 14 miesięcy. Warto podkreślić, że charakterystyczna kopuła Hali Stulecia, której rozpiętość wynosi 65 metrów, była najwiekszą tego typu konstrukcją na świecie w roku 1913, kiedy budowa została ukończona. Kopuła zwracała uwagę swoim kształtem i barakiem elementów ozdobnych – Max Berg zdecydował się na prostą formę, która miało stanowi

harmonijną całość z wytrzymałym żelbetem. Do dziś kopuła Hali Stuleci robi ogromne wrażenie. To jednak nie wszystko. Hala była w chwili ukończenia budowy wyposażona w największe na świecie organy, niestety uległy one zniszczeniu w okresie po II wojnie światowej.

Jeżeli zdecydują się Państwo na zwiedzenie Hali Stulecia albo innych znanych zabytków Dolnego Śląska, z pewnością przyda się Państwu samochód. Nasza wrocławska wypożyczalnia samochodów może zaoferowa

wypożyczenie aut różnych marek na bardzo korzystnych warunkach. Oferujemy samochody różnej klasy, wybrane auto mogą Państwo zarezerwować także przez Internet.