Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Woda zajmuje aż 70% powierzchni naszej planety, chociażby z tego względu warto by się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej niezwykłej substancji, z której w dużej częściej składają się także nasze ciała. Teraz podczas pobytu we Wrocławiu mogą Państwo odwiedzić Hydropolis, jedyne w swoim rodzaju centrum wiedzy o wodzie, które zostało otwarte dla zwiedzających pod koniec 2015 roku. Hydropolis to w tej chwili jedna z popularniejszych atrakcji Wrocławia.

Hydropolis to niezwykła, multimedialna wystawa na temat wody, która znajduje się w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Sama wystawa zajmuje aż 4 000 m2, znajduje się w pochodzącym jeszcze z XIX wieku zbiorniku czystej wody. W tej chwili wystawa obejmuje 8 stref tematycznych, każda strefa prezentuje temat wody z innego ujęcia. Jedno jest pewne, w Hydropolis nie można się nudzić. To atrakcja, która powinna zrobić wrażenie na zwiedzających w każdym wieku!

Jak już wspomnieliśmy, słynna wrocławska wystawa podzielona została na 8 stref tematycznych. W strefie „Planeta wody” można dowiedzieć się sporo na temat wody we Wszechświecie oraz teorii na temat pochodzenia tej życiodajnej substancji. W pozostałych salach wystawy można także liczyć na ciekawe atrakcje. Przykładowo podczas zwiedzania mamy możliwość posiedzieć w kapsule batyskafu, z pomocą którego zanurkowano na początku lat sześćdziesiątych na dno Rowu Mariańskiego. To jednak jeszcze nie wszystko. W ramach wystawy można zapoznać się z organizmami zamieszkującymi głębie mórz i oceanów – od największych ssaków wodnych po drobnoustroje, których środowiskiem życia jest właśnie woda. W każdej sali odwiedzający mogą zapoznać się z informacji na temat wody i wodnego świata, które dostępne są na multimedialnych tablicach.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo odwiedzić Hydropolis czy może jakąś inną atrakcję wrocławską, zapraszamy do przetestowania naszej wrocławskiej wypożyczalni samochodów. Simply Rent może zaoferować samochody różnej klasy, oczywiście w pełni sprawne techniczne, rezerwacji samochodu mogą Państwo dokonać nawet online.