Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to miasto o bardzo bogatej historii, której ślady spotykamy praktycznie na każdym kroku. Malownicze fontanny, piękne mosty i oczywiście stare kamienice – takich widoków można spodziewać się podczas swojego pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Na uwagę zasługują zwłaszcza wrocławskie kamienice, niektóre z nich powstały naprawdę dawno temu.

Jedną z takich starych kamienic, które z pewnością warto zobaczyć na własne oczy podczas pobytu we Wrocławiu jest słynna Kamienica Pod Złoty Psem, która znajduje się we wschodniej częściej wrocławskiego Rynku. Zasadniczo kamienica powstała już w XIII wieku – wtedy to wybudowano typowy budynek mieszczański w stylu gotyckim. Istnienie kamienicy udokumentowano jedna po raz pierwszy dopiero w roku 1562 – wtedy to kamienica znalazła się na planie miasta Weyhnera i Vberusa. Obecnie kamienica Pod Psem jest utrzymana w wyraźnienie barokowym stylu. Jak to możliwe? W roku 1713 budynek został przebudowany, zgodnie z planem architekta Jana Jerzego Kalckbrennera. W roku 1730 kamienica została ozdobiona charakterystycznym godłem „Złotego Psa”, któremu zresztą zawdzięcza swoją nazwę.

Podobnie jak i w wielu innych starych budynkach także i o kamienicy Pod Złotym Psem krążą legendy. Według jednej z takich opowieści z pustego strychu w budynku dobiegają odgłosy prac stolarskich. Jeżeli ktoś wejdzie na strych, aby zbadać źródło hałasu, dźwięki słychać będzie dla odmiany z dołu budynku. Znana jest także opowieść o przypadku Fryderyka II, który podczas pobytu w kamienicy był narażony na działanie bliżej nieokreślonej siły, która m.in. wyrwała mu z ręki pióro, którym pisał, a następnie zrzuciła go z krzesła.

Przed kilkoma laty cała kamienica została wyremontowana. Teraz prezentuje się naprawdę znakomicie! Jeżeli chcą Państwo obejrzeć ten i wiele innych znanych wrocławskich zabytków, zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Simply Rent to doświadczona wrocławska wypożyczalnia samochodów, która swoim klientom może zaoferować auta dowolnej klasy i gabarytów. Rezerwację konkretnego samochodu mogą Państwo zrobić także przez Internet.