Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to miasto niezwykłe, gdzie niemalże na każdym kroku spotykamy zabytki pochodzące z różnych epok. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam wyjątkowo piękne miejsce, które powinno zainteresować wszystkie osoby pasjonujące się historią lub sztuką barokową. Do ciekawych, godnych zobaczenia miejsc w stolicy Dolnego Śląska zalicza się barokowa kaplica Hochberga, która znajduje się przy kościele św. Wincenta i św. Jakuba. Ten niezwykły zabytek bywa nawet nazywany perłą architektury barokowej.

Położona przy placu Nankiera kaplica powstała w latach 1723-1728. Została wybudowana z inicjatywy Ferdinanda Hochberga, ówczesnego opata klasztory norbertanów, który zlecił pracę nad budową i zdobieniem kaplicy najlepszym śląskim artystom swoich czasów. Kaplica ozdobiona została niezwykłymi freskami, które mają przedstawiać siedem boleści Matki Boskiej. Obiekt został niemalże doszczętnie zniszczony w okresie II wojny światowej. Jednak w latach dziewięćdziesiątych rozpoczęto gruntowny remont, którego efekty możemy podziwiać dzisiaj.

Zachowana dokumentacja pozwoliła na bardzo dokładne odtworzenie wystroju barokowej kaplicy, w tym także fresków. A to jeszcze nie wszystko. Od razu po wejściu do środka zwracają uwagę eleganckie sztukaterie i złocenia. Godny uwagi jest także znajdujący się tutaj ołtarz. W okresie wojny został on zniszczony, jednak udało się złożyć go z ok. 1300 elementów, które zostały odnalezione w gruzowisku. Nad ołtarzem znajduje się Pieta. Warto nadmienić, że jest to wierna kopia Piety, którą możemy zobaczyć także w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Jedno jest pewne, kaplica Hochberga to naprawdę interesujące miejsce, które warto odwiedzić podczas swojego pobytu w tym pięknym mieście.

Jeśli podczas pobytu we Wrocławiu chcecie się wygodnie i szybko poruszać po mieście, zdecydowanie zachęcamy do wypożyczenia samochodu. W naszej wypożyczalni możecie w chwili obecnej wypożyczyć samochody różnej wielkości – od typowo miejskich po dość duże kombi. Zapraszamy do skorzystania z usług Simply Rent. Rezerwacji możecie dokonać wygodnie przez Internet.