Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Stolica Dolnego Śląska to miejsce, gdzie możemy spotkać nie tylko liczne zabytki z minionych epok, ale i atrakcje na wskroś nowoczesne. Poza słynnym punktem widokowym Sky Tower na uwagę zasługuje także Kolejkowo, czyli największa w Polsce makieta kolejki. Słynną kolejkę można podziwiać na Dworcu Świebodzkim.

Kolejkowo w liczbach: w tej chwili makieta obejmuje aż 210 metrów torów, 9 pociągów, które składają się z 40 wagonów. Oprócz tego znajdują się tutaj aż 103 budynki oraz 640 postaci ludzkich. Warto podkreślić, że prace nad makietą ciągle jeszcze trwają. Jej twórcy planują powiększenie makiety i uzupełnienie jej o więcej zminiaturyzowanych obiektów. Prace nad Kolejkowem trwały 2 lata, uczestniczyło w nich aż 12 modelarzy. Twórcy słynnej wrocławskiej makiety podkreślają, że zależało im na jak najbardziej drobiazgowym odwzorowaniu prezentowanych obiektów. To dlatego przed przystąpieniem do wykonania miniatury konkretnego budynku, studiowano jego dokumentację. W tej chwili w Kolejkowie znajdziemy liczne miniatury popularnych w rejonie Dolnego Śląska atrakcji turystycznych. Poza miniaturą samego Dworca Świebodzkiego, znajduje się tutaj dokładnie odtworzony rynek Wrocławski, a nawet obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce.

Cała makieta sterowana jest za pomocą nowoczesnej aplikacji, która powstała specjalnie do obsługi Kolejkowa. Makieta posiada system oświetlenia, z pomocą którego możliwe jest zainscenizowanie nocy albo dnia. W planach jest rozbudowa całej makiety. Jej twórcy chcą umożliwić w części, która dopiero powstanie, interakcje z osobami zwiedzającymi. Odwiedzający mogą np. spodziewać się możliwości pokierowania zminiaturyzowanym samochodem.

Jeśli wkrótce będą Państwo mieli okazję odwiedzić Wrocław, zdecydowanie zachęcamy do obejrzenia Kolejkowa na Dworcu Świebodzkim. Ze swej strony możemy zapewnić Państwu możliwość wypożyczenia samochodu, aby mogli Państwo szybciej i bardziej komfortowo poruszać się po mieście. Wypożyczalnia samochodów Simply Rent oferuje zarówno niewielkie auta miejskie, jak i modele przystosowane do potrzeb całej rodziny.