Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Kiedyś wypożyczanie samochodów było ekskluzywną usługą dostępną tylko dla osób bardziej zamożnych. Obecnie na rynku działa wiele wypożyczalni samochodowych, które oferują auta różnej klasy. Pod względem finansowym wypożyczanie samochodów przestało być luksusem. Jak wyglądają koszty wypożyczenia samochodu obecnie? Postaramy się omówić tę kwestię w naszym artykule.

Szeroki wybór samochodów

Warto podkreślić od razu, że obecnie naprawdę nie ma żadnych problemów z wynajmem samochodów. I do tego ceny są najczęściej bardzo przystępne, przynajmniej, jeśli zdecydujesz się na typowe auto miejskie. W naszym kraju funkcjonuje obecnie około 1200 wypożyczalni samochodów różnej wielkości. Nawet te mniejsze wypożyczalnie mogą zaoferować swoim klientom, co najmniej kilkanaście aut różnej klasy. Dostępne są zarówno samochody osobowe z typowym wyposażeniem, jak i busy i vany dla całych rodzin oraz samochody z segmentu premium. Jak wyglądają koszty wynajmu aut?

Ceny wynajmu samochodów. Od czego one zależą?

Ceny wynajmu samochodów są uzależnione od wielu różnych czynników. W pierwszej kolejności chodzi tutaj o klasę samochodu. Jeśli zależy Ci na redukcji kosztów, wybierz auto małe, miejskie. W przypadku wyboru samochodu większego albo wręcz busa, musisz liczyć się z wyższymi kosztami. To samo dotyczy zresztą także aut luksusowych. Ważne: wypożyczalnie samochodowe pobierają kaucję zwrotną przy wynajmie auta. W przypadku auta klasy premium trzeba liczyć się z wyższą kaucją. Istotne jest jednak, że kosztu wynajmu samochodów zaczynają sie już od około 100 złotych za dobę. Nie jest to wygórowana cena!

Dodatkowe opłaty naliczane przez wypożyczalnie

Poza standardowymi opłatami za wynajem auta mogą zostać naliczone także dodatkowe opłaty. Tutaj wiele zależy od konkretnej wypożyczalni i oferowanych klientom warunków najmu pojazdów. Poza wspomnianą już wcześniej kaucją mogą zostać zgodnie z umową naliczone następujące dodatkowe opłaty:

  • za udostępnienie dodatkowego bagażnika na dach;

  • za udostępnienie fotelika dla dziecka;

  • za nawigację;

  • za ubezpieczenie, które obowiązuje w kraju wynajmu auta;

  • za wyjazd autem poza granice państwa;

  • za podstawienie samochodu na lotnisko;

  • za przekroczenie dobowego limitu kilometrów itd.

Ze swej strony chcielibyśmy podkreślić, że nasza wypożyczalnia samochodów stara się podchodzić do klientów w sposób jak najbardziej elastyczny. W praktyce oznacza to, że możecie u nas liczyć na darmowe udostępnienie fotelika dla dzieci oraz nowoczesnych systemów nawigacyjnych. Zależy nam na komforcie klientów! Na życzenie klienta chętnie podstawimy także samochód zarówno na lotnisko, jak i pod każdy inny wskazany adres. W razie jakichkolwiek pytań o ceny w Simplyrent zachęcamy Was do skontaktowania się z nami.

Wynajem auta podczas urlopu

Samochody wynajmowane są w różnych okolicznościach. Dość często podczas różnego typu podróży służbowych. To jednak nie wszystko. Coraz więcej prywatnych klientów decyduje się na wynajem auta także w czasie wakacji. To można łatwo wytłumaczyć! Samochodem da się łatwo dotrzeć do każdego miejsca. I nie da się zaprzeczyć, że podróżowanie autem jest o wiele bardziej wygodne niż korzystanie z komunikacji publicznej. Ten aspekt powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę rodziny z dziećmi. Z drugiej zaś strony najczęściej wynajęcie samochodu wychodzi taniej niż wielokrotnej korzystanie z taksówki w ciągu jednego dnia lub podróżowanie taksówką na dłuższe trasy.

Ważne: dość często biura podróży organizujące nasze urlopy są w stanie zarekomendować usługi jakiejś konkretnej wypożyczalni. Czasami usługi te są naprawdę przystępne cenowo.

Dokładnie sprawdź warunki wynajmu samochodu

Chcesz mieć pewność, że żadne niespodziewane koszty Cię nie zaskoczą? Jeśli tak, musisz zdecydowanie dokładne zapoznać się z umową najmu danej wypożyczalni. Pamiętaj o tym, że opłaty za dodatkowe usługi czy tzw. polityka baku mogą różnić się w zależności od konkretnej firmy wypożyczającej samochody. Stąd też najlepiej byłoby zawczasu sprawdzić zapisy dotyczące płatności za wypożyczony samochód.