Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

 Wrocław to miasto, w którym znajduje się mnóstwo różnego rodzaju mostów i kładek. Niektóre z nich są naprawdę niezwykłymi konstrukcjami, które mogą być prawdziwą atrakcją dla turystów. Jeśli planujecie właśnie pobyt we Wrocławiu, zdecydowanie zachęcamy do obejrzenia słynnego Mostu Rędzińskiego – jest to najwyższy most w naszym kraju. Ta malownicza konstrukcja zachwyci każdego!

Most Rędziński to zdecydowanie jedno z ciekawszych miejsc na mapie Wrocławia, które z daleka przyciąga wzrok. Nic dziwnego! Ostatecznie chodzi przecież o najdłuższy i najwyższy most w Polsce. Most Rędziński to konstrukcja wantowa nad Odrą, która stanowi części autostrady A8. Chodzi o stabilną, żelbetową konstrukcję, która zawieszona została przy użyciu 160 want (ich łączna długość wynosi 25 km) na jednym pylonie. Wysokość słynnego wrocławskiego mostu wynosi 122 m, most ma długość 612 m, a razem z dojazdowymi estakadami nawet 1742 m. Co istotne, kierowcy samochodów mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Mamy zatem do czynienia z naprawdę imponującą konstrukcją, która w pełni odpowiada potrzebom nowoczesnych użytkowników.

Jedno jest pewne, podczas pobytu we Wrocławiu warto z pewnością przejechać się po malowniczym Moście Rędzińskim. W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze podkreślić, że most to stosunkowo nowa konstrukcja, której budowa zakończona została dopiero latem 2011 roku. Osoby, które chciałyby zrobić zdjęcia mostowi, mogą udać się np. do wrocławskiego Lasu Osobowickiego, z którego rozciąga się świetny widok na cała konstrukcję.

Wrocław to miasto, gdzie możecie podziwiać wiele mostów, w tym także i pochodzących jeszcze z dawnych czasów. Na uwagę zasługuje chociażby słynny Most Grudnwwalzki. W tej chwili w mieście jest ok. 100 mostów oraz 33 kładek. Jeśli zdecydujecie się na zwiedzenia Wrocławia, w tym także przejazd przepięknym Mostem Rędzińskim albo jakimś innym dużym mostem wrocławskim, serdecznie zapraszamy do naszej wypożyczalni samochodów. U nas możecie wypożyczyć samochody osobowe różnej klasy i różnych gabarytów.