Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Pobyt we Wrocławiu to świetny pomysł, jeśli macie kilka dni wolnego. Tutaj można liczyć na wiele naprawdę interesujących atrakcji, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci w każdym praktycznie wieku. My ze swej strony rekomendujemy przyjezdnym zwiedzanie Muzeum Farmacji we Wrocławiu. To naprawdę ciekawe miejsce, gdzie można dowiedzieć się sporo na temat historii leczenia i zdrowia.

Muzeum Farmacji we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Kurzy Targ 4, placówka ta podlega Wydziałowi Farmaceutycznemu Uniwersytety Medycznego. Muzeum jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez osoby zainteresowane farmacją i medycyną, ale także i przez turystów. Warto nadmienić, że ta naukowo-oświatowa placówka gwarantuje bezpłatny wstęp. Co dokładnie można zobaczyć we wrocławskim Muzeum Farmacji? W tej chwili odwiedzający mogą obejrze

eksponaty pogrupowane na pięć stałych wystaw. Te wystawy to: zabytkowa apteka, pracownia alchemiczna, wystawa obejmująca sprzęt do przeróbki surowców, wystawa prezentująca leki naturalne oraz wystawa leków syntetycznych. Jako ciekawostkę można dodać, że muzeum ma chronologiczny układ wystaw. Pracownia alchemiczna znajduje się w piwnicy, im wyżej, tym nowsze eksponaty możemy zobaczyć.

Nie tylko same wystawy w Muzeum Farmacji są atrakcyjne dla turystów. Nie każdy wie, że muzeum znajduje się w zabytkowej kamienicy. To budynek utrzymany w stylu renesansowo-klasycystycznym – na pewno będzie to duża atrakcja dla osób zainteresowanych historią architektury. Istotne jest, że to jedyny obiekt architektoniczny tego rodzaju w kraju. W kamienicy tej zresztą od II poł. XIII wieku do początku lat 50. XX wieku stale działała apteka, sam budynek należał do aptekarzy. To kolejny argument za tym, aby właśnie tutaj umieścić Muzeum Farmacji.

Aby zwiedzanie Wrocławia było szybsze wygodniejsze, po prostu przyjemniejsze, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Wypożyczalnia samochodów Simply Rent oferuje Wam auta różnej klasy i różnych gabarytów, w pełni wyposażone, zatankowane, sprawne technicznie. Rezerwacji samochodów można dokonać także i przez Internet.