Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które jest chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z naszego kraju, jak i z innych państw. Nie da się zaprzeczyć, że w stolicy Dolnego Śląska można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, które przypominają o bardzo odległych czasach. To jednak nie oznacza jeszcze, że we Wrocławiu brak atrakcji o charakterze współczesnym. Jedną z ciekawszych atrakcji tego typu stanowi wrocławskie Muzeum Współczesne, zlokalizowane przy placu Strzegomskim.

Trzeba przyznać, że muzeum jest bardzo popularne. Chętnie odwiedzają je zarówno Wrocławianie, jak i przyjezdni. Samo Muzeum Współczesne powstało w roku 2011, od samego początku placówka ta koncentruje się na szeroko pojętej sztuce współczesnej. Osoby, które lubią być na bieżąco z nowoczesnymi formami wyrazu artystycznego, powinny zdecydowanie zarezerwować sobie nieco czasu na odwiedzenie Muzeum Współczesnego przy placu Strzegomskim. To miejsce, które jak najbardziej można odwiedzić także i z dziećmi.

Kulturalna oferta Muzeum Współczesnego jest naprawdę interesująca. Odwiedzający mogą liczyć nie tylko na bardzo ciekawe wystawy, ale także i na możliwość udziału w debatach, konferencjach, wykładach, a także projekcjach filmowych. Oprócz tego placówka jest także organizatorem różnych interesujących projektów społecznych. Nic zatem zaskakującego w tym, że muzeum cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Jako ciekawostkę, warto dodać, że w Muzeum Współczesnym systematycznie odbywają się także prezentacje raportów z rozmaitych badań społecznych. Jako ciekawostkę można dodać jeszcze, że muzeum znajduje się w budynku, który jest dawnym schronem przeciwlotniczym z roku 1942. To jeszcze jeden argument za odwiedzeniem tej wrocławskiej atrakcji.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem wrocławskiego Muzeum Współczesnego zachęcamy do skorzystania z naszej aktualnej oferty. Nasza wypożyczalnia samochodów Simply Rent może zaoferować Państwu samochody różnych gabarytów, różnej klasy. Oczywiście z kompletnym wyposażeniem. Zapraszamy do kontaktu.