Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie pobyt we Wrocławiu, chociażby kilkudniowy, zdecydowanie zachęcamy do odwiedzenia tutejszego Ogrodu Botanicznego. To naprawdę znakomite miejsce, które powinno zainteresować osoby w różnym wieku. Ogród Botaniczny we Wrocławiu to również bardzo dobry pomysł, jeśli planujecie właśnie rodzinną wycieczkę na Dolny Śląsk.

Jako ciekawostkę można od razu dodać, że Ogród Botaniczny we Wrocławiu to drugi pod względem wieku tego rodzaju obiekt w naszym kraju. Choćby dlatego warto go odwiedzić. Oczywiście nie można zapominać o tym, że we wrocławskim Ogrodzie możemy zobaczyć wiele naprawdę interesujących roślin z różnych stron świata.

Przepiękny wrocławski Ogród Botaniczny istnieje już od roku 1811. Ogród został założony wraz z Uniwersytetem Wrocławskim, tak zostały połączone frankfurcka Vadrina i Akademia Leopoldium. Początkowo ogród miał tylko 5 ha powierzchni. Z czasem jednak Ogród rozwijał się dalej. Obecnie powierzchnia wrocławskiego Ogrodu Botanicznego to mniej więcej 7,5 ha, na których rośnie około 11,5 tysiąca gatunków roślin. W Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu możemy zobaczyć rośliny wodne, błotne, skalne, górskie, a także sporo gatunków typowych dla rejonów tropikalnych oraz subtropikalnych. W chwili obecnej Ogród Botaniczny we Wrocławiu ma rangę pomnika historii.

Ogród Botanicznych znajduje się tuż przy słynnym Ostrowie Tumskim. To miejsce, które jest bardzo ciekawe zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim. Warto podkreślić, że organizowane są tutaj różne ciekawe imprezy. Finały Magnolii Wrocławskiej, Festiwal Dyni, różnego typu wydarzenia plenerowe dla dzieci, spotkania dla osób zainteresowanych ogrodnictwem itd. Jedno jest pewne – tutaj nie można się po prostu nudzić.

My ze swej strony zapraszamy do rezerwacji samochodu w naszej wypożyczalni. Samochodem dotrzecie wszędzie szybciej i po prostu wygodniej. W naszej ofercie znajdziecie zarówno małe auta miejskie, jak i modele typowo rodzinne. Samochód podstawimy pod wskazany adres. Wybrany model możecie zarezerwować nawet przez Internet.