Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nie tylko osoby zainteresowane historią, ale także i wielbiciele kultury japońskiej, powinni być zadowoleni z pobytu we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska można odwiedzić malowniczy Ogród Japoński; to część Parku Szczytnickiego znajdującego się w Śródmieściu. Wrocławskie Ogród Japoński to idealne miejsce na relaksujący spacer dla wszystkich, którzy potrafią docenić piękno przyrody.

Ogród Japoński został założony z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga. W pracach związanych z zakładaniem ogrodu, które trwały w latach 1909-1913, brał udział Mankichi Arai, japoński ogrodnik. Od samego początku ogród zachwyczał odwiedzających nie tylko swoim niekwestionowanym pięknem, ale także autentyzmem. W latach 90-tych przeprowadzono renowację ogrodu, nad pracami czuwał prof. Ikuya Nishikawa. Wkrótce potem doszło niestety do poważnych zniszczeń – w 1997 roku Ogród Japoński znalazł się pod wodą w czasie powodzi. To wymusiło konieczność kolejnej renowacji tego uroczego zakątka Wrocławia. Od 1999 roku Ogród Japoński możemy podziwiać w obecnym kształcie, nad którym czuwało wielu specjalistów zarówno z Polski, jak i z Japonii.

W tej chwili w dolnośląskim Ogrodzie Japońskim możemy spotkać kilkadziesiąt gatunków roślin azjatyckich, m.in. pieris japoński oraz styrak japoński. Ogród pod względem kompozycyjnym stanowi niezwykłe połączenie tradycyjnego ogrodu wodnego, ogrodów publicznych, kamienistej plaży itd. Wejście do ogrodu to typowa brama japońska Sukiya-mon. W ogrodzie dotychczas możemy podziwiać dekoracje kamienne, które powstały jeszcze w XVIII i XIX wieku, malowniczy staw, dwa mosty, dwie kaskady (męska i żeńska) oraz tradycyjny pawilon herbaciany.

Jeśli zdecydują się Państwo odwiedzić Wrocław, zapraszamy do skorzystania z aktualnej oferty wrocławskiej wypożyczalni samochodów Simply Rent. Zamówiony przez Państwa samochód podstawimy pod dowolny adres. Klientom udostępniamy oczywiście wszelkie potrzebne wyposażenie samochodów, m.in. systemy nawigacyjne oraz foteliki dziecięce. Rezerwacji można dokonać przez Internet.