Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to jedno z tych miast, gdzie praktycznie na każdym kroku spotykamy zabytki przypominające ważne momenty z historii. Jeden dzień to z pewnością za mało, aby dokładnie zwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Poza Ostrowem Tumskim, malowniczym Rynkiem, cmentarzami żydowskimi itd., jest we Wrocławiu wiele innych godnych uwagi atrakcji turystycznych.

Jeśli już decydujemy się na zwiedzanie Wrocławia, z pewnością warto zarezerwować sobie czas na obejrzenie słynnej Panoramy Racławickiej. Panorama Racławicka, znajdująca się w słynnej rotundzie, to monumentalny obraz, który powstawał w latach 1893-1894. Obraz miał upamiętniać setną mrocznię Powstania Kościuszkowskiego. Wystawiona w rotundzie Panorama Racławicka to jest wysoka na 15 m i długa na 114 m. Odpowiednie oświetlenie oraz sztuczny teren bezpośrednio przed malowidłem powodują, że odwiedzającym wydaje się, jakby sami znaleźć się na polu bitwy.

Obraz powstał z inicjatywy Jana Styki. Ten lwowski artysta był głównym autorem monumentalnego malowidła. Oczywiście nad Panoramą Racławicką Styka pracował wraz z innymi malarzami. Do współwykonawców należeli m.in. Wojciech Kossak, Włodzimierz Tetmajer oraz Teodor Axentowicz. Przez wiele lat obraz wystawiany był we Lwowie, również i w tym mieście zbudowano specjalną rotundę, aby można było stworzyć unikalne wrażenie trójwymiarowości.

Dopiero po II wojnie światowej dzieło zostało przewiezione do Wrocławia. Jednak nie od razu obraz wystawiono dla zwiedzających. Przez całe lata malowidło leżało w magazynie. W latach sześćdziesiątych zaczęła się budowa rotundy. Jednak obraz został wystawiony dla publiczności dopiero w roku 1985. Od tego czasu obraz cieszy się ogromną popularnością wśród turystów przybywających do Wrocławia. Szacuje się, że każdego roku odwiedza go nawet 300 000 osób.

Jeśli są Państwo zainteresowani Panoramą Racławicką albo innymi wrocławskimi zabytkami, zachęcamy do skorzystania z usług wypożyczalni samochodów Simply Rent. Samochodem dotrą Państwo wszędzie szybciej i wygodniej. Na życzenie klienta podstawimy wybrany samochód w konkretnym miejscu w mieście.