Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

We Wrocławiu znajduje się jeden z najbardziej znanych w naszym kraju torów wyścigów konnych. Często mówi się nawet, że Partynice to nic innego jak wrocławski Służewiec. Osoby, które planują kilkudniowy pobytu we Wrocławiu, zdecydowanie powinny sprawdzić, czy uda im się uczestniczyć w emocjonujących wyścigów konnych. To niesamowite emocje, także i dla tych osób, które wcześniej z wyścigami nie miały do czynienia.

Tor w Partynicach został oddany do użytku już na samym początku XX wieku, a konkretnie w roku 1907. Tor ten został zaprojektowany przez R. Jürgensa z Hamburga. Na początku XX wieku tor partynicki zastąpił po prostu użytkowanych od pierwszej połowy XIX wieku tor wyścigowy w Szczytnikach. Już w okresie międzywojennym partynicki tor był bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców Wrocławia.

Po drugiej wojnie światowej nastąpił pewne zastój, jednak już w połowie lat siedemdziesiątych Partynice odzyskały swoje znacznie. Zresztą do dzisiaj tor jest bardzo chętnie odwiedzany, zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i przez przyjezdnych. W 2013 roku miał miejsce pierwszy sezon, podczas którego ścigały się ze sobą konie pełnej krwi angielskiej. To był początek nowej historii tego słynnego toru. Oczywiście w Partynicach możemy zobaczyć nie tylko folbluty, które biorą udział w gonitwach płaskich, płotowych i przeszkodowych. W wyścigach uczestniczą również kłusaki francuskie, a także araby. Najważniejsze gonitwy, które mają miejsce na partynickim torze, to: Wielka Wrocławska z pulą nagród 175 tys. zł raz Wielka Partynicka z pulą nagród 105 tys. zł.

Jeżeli w trakcie pobyt na Dolnym Śląsku chcecie wygodnie podjechać pod Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, warto pomyśleć o wynajęciu samochodu. Osoby zainteresowane szybkim wynajmem, przy minimum formalności zachęcamy do skorzystania z oferty Simply Rent. Nasza wrocławska wypożyczalnia samochodów to jedna z bardziej cenionych w rejonie firm tego typu. Mamy urozmaiconą ofertę, gwarantujemy podstawianie zatankowanego samochodu pod wskazany przez Państwa adres.