Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław jest kojarzony nie tylko z malowniczymi krajobrazami, romantycznymi miastami, ale także i rozlicznymi zabytkami. Miasto stanowi unikalne połączenie stylu różnych epok, warto zaznaczyć, że stale powstają nowe obiekty, które są użyteczne, a przy tym przyciągają wzrok swoim pięknem. W stolicy Dolnego Śląska można zobaczyć również wiele ciekawych fontann.

Najsłynniejsza jest chyba obecnie fontanna multimedialna, która znajduje się we wrocławskim Parku Szczytnickim. Słynna fontanna działa od wiosny do jesieni. Pokazy multimedialne organizowane są każdego dnia. Podczas pobytu we Wrocławiu warto z pewnością odwiedzić to niezwykłe miejsce. W pobliżu znajduje sie Pergola oraz malowniczy Ogród Japoński, które również należą do godnych obejrzenia atrakcji.

Ciekawym dla turystów miejscem jest także fontanna w Ogrodzie Staromiejskim, której ozdobą jest charakterystyczna figura chłopca z łabędziem. Malownicza fontanna jest kopią rzeźby Theodora Kalide, żyjącego w XIX wieku artysty. Fontanna znajduje się niedaleko wschodniego wejścia do malowniczego Ogrodu Staromiejskiego, który, mimo że powstał stosunkowo niedawno, przypomina wizualnie XIX-wieczne parki.

Ciekawym zabytkiem jest fontanna na placu Jana Pawła II, która została wybudowana na początku XX wieku. Fontanna to wspólny projekt Bernarda Sheringa i Ernesta Segera, który składa się z kilku czasz, dzięki czemu woda może spływać kaskadowo. W tej chwili zabytkowa fontanna jest miejscem różnego rodzaju spotkań oraz happeningów.

Popularna wśród turystów jest ponadto fontanna na placu Solnym, która może nie jest zbyt widowiskowa, jak znajdujący się niedaleko Zdrój, jednak i tak przyciąga uwagę. Turyści z całego świata wrzucają do fontanny monety, co ma przynieść szczęście. Fontanna została zbudowana w roku 1997.

Jeżeli zdecydowali się już Państwo na pobyt we Wrocławiu, zachęcamy do wynajęcia samochodu w Simply Rent. Możemy zaoferować samochody różnego typu i różnych gabarytów. Zarezerwowane samochody podstawiamy na wskazany przez klienta adres. Serdecznie zapraszamy.