Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska warto na pewno obejrzeć jej zachwycającą panoramę. We Wrocławiu bez problemu można znaleźć dobry punkt widokowy, który gwarantuje niezapomniane wrażenia. Poniżej kilka z nich.
Jeden z najpopularniejszych punktów widokowych we Wrocławiu znajduje się na 49. piętrze Sky Tower – najwyższego w naszym kraju budynku mieszkalnego. Wysoki na 2012 metrów budynek to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Wrocławia. W budynku znajdują się mieszkania, a także sklepy i punkty usługowe. Na punkt widokowy Sky Tower można wjechać windą; punkt widokowy otwarty jest dla turystów codziennie.

Innym popularnym punktem widokowym we Wrocławiu jest Mostek Pokutnic. Długi na 45 metrów most łączy dwie wieże polskokatolickiego kościoła Marii Magdaleny. Sam kościół, utrzymany w stylu późnogotyckim, powstał w XIV wieku. Jego dwie wieże udało się jednak ukończyć dopiero w następnym wieku. Według starej legendy na Mostku Pokutnic można zobaczyć dusze kobiet, które nie dość poświęcały się roli żony i matki. Punkt widokowy przy ulicy Szewskiej można odwiedzić każdego dnia.

Interesujący punkt widokowy, który cieszy się szczególną popularnością wśród turystów, znajduje się także na wieży kościoła św. Elżbiety, bezpośrednio w pobliżu Rynku. Kościół został wybudowany w wieku XIV, jednak od tego czasu wielokrotnie dotykały go różnego rodzaju zniszczenia, co skutkowało koniecznością odbudowy. Na taras widokowy 90-metrowej wieży wchodzi się po krętych schodach. Jeśli ktoś chce zobaczyć malownicze Stare Miasto, powinien zdecydowanie odwiedzić ten popularny punkt widokowy – to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Jeżeli wkrótce planują Państwo pobyt we Wrocławiu, zachęcamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni samochodów. Samochodem dotrą Państwo wszędzie szybciej i wygodniej. Simply Rent oferuje samochody różnej klasy i różnych gabarytów, w pełni dostosowane do Pastwa potrzeb. Zamówione auto zostanie podstawione pod wybrany adres, możliwe jest wyposażenie samochodów w fotelik dziecięcy.