Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać co do tego, że Wrocław to miasto bardzo interesujące pod względem turystycznym. Jeśli właśnie planują Państwo pobyt w stolicy Dolnego Śląska, chcielibyśmy zachęcić do obejrzenia wrocławskiego Ratusza – jednego z najbardziej charakterystycznych architektonicznych zabytków tego niezwykłego miasta.

Wrocławski ratusz to budynek, który z pewnością warto zobaczyć na własne oczy podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska. To miejsce wyjątkowe, warto przy tym podkreślić, że chodzi o jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w naszym kraju. Nawiasem mówiąc, budynek jest utrzymany w stylu późnogotyckim.

Wrocławski ratusz położony jest w południowo-wschodniej części Rynku. To trójkątny budynek na planie prostokąta, który ma dwie kondygnacje, piwnicę oraz wieżę. Budowa zabytkowego Ratusza zaczęła się już pod koniec XIII wieku, z przerwami trwała przez kolejne 250 lat. Warto podkreślić, że obecnie ratusz jest miejscem, w którym możemy nieco bliżej zapoznać się z dawną kulturą miasta – znajduje się tutaj Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. W środy wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Jako ciekawostkę można dodać, że w piwnicach Ratusza znajduje się najstarsza wrocławska restauracja. Chodzi o słynną Piwnicę Świdnicką, która jest jednocześnie jednym z najstarszych na chwilę obecną lokali gastronomicznych na całym kontynencie europejskim. Restauracja działa od mniej więcej 1275 roku. Podczas pobytu we Wrocławiu na pewno warto zjeść tutaj posiłek. Również i teraz Piwnica Świdnicka może zaoferować urozmaicone menu i profesjonalną obsługę. Pod koniec XX wieku lokal został gruntownie wyremontowany, aby odpowiadał współczesnym standardom. Obecnie posiłek można zjeść w jeden z dziewięciu sal.

Wszystkie osoby, które zabytki Wrocławia chciałyby zwiedzać szybko i sprawnie, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wypożyczalnia samochodów Simply Rent dysponuje samochodami osobowymi różnych marek, na pewno uda się Państwu zarezerwować model o odpowiednim standardzie i gabarytach.