Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Jeżeli poszukujesz samochodu do ślubu, rozważ jego wypożyczenie. Choć najpopularniejszą opcją jest wynajem samochodu weselnego wraz z kierowcą, wypożyczenie samochodu często jest rozwiązaniem dużo mniej kosztownym. Ponadto w wypożyczalni samochodów dostępne są nowoczesne modele klasy premium, które coraz częściej wybierane są przez nowożeńców.

Samochód do ślubu kiedyś i dziś

W ubiegłych dziesięcioleciach po pierwsze nie każdy mógł sobie pozwolić na wynajem samochodu ślubnego. Co więcej, nie każdy mógł pozwolić sobie na posiadanie samochodu w ogóle. Dlatego, jeśli ktoś szczęśliwie był jego posiadaczem, zazwyczaj Para Młoda korzystała z własnego samochodu. Ewentualnością było wypożyczenie samochodu od jednego ze znajomych lub rodziny. Największą sensację stanowił duży fiat bądź tak zwany „garbus”. Opis ten dotyczy oczywiście sytuacji w Polsce, w okresie PRL-u.

Natomiast przeglądając zachodnie zdjęcia ślubne z lat 60. czy 70. można zauważyć, że ślubom towarzyszyło prawdziwe szaleństwo. Samochody zdobiono ręcznie wykonanymi tabliczkami z napisem „Just Married” lub „Just Hitched”, a nawet całymi zabawnymi historiami dotyczącymi nowożeńców. Ponadto samochody były wręcz obwieszone większymi i mniejszymi puszkami, a także garnkami, miskami i butami. Chodziło o to, by hałas zwiastował pojawienie się Pary Młodej. Nierzadko, wprost na karoserii pojawiały się napisy. Taki „prezent” często organizowany był przez znajomych pary i miał przypominać nowożeńcom, że ich życie singla właśnie się zakończyło. Napisy pojawiały się na samochodzie zazwyczaj już po ceremonii. Z kolei, naprawdę eleganckie Pary Młode do ślubu jechały samochodem dekorowanym wstęgami i plakietkami z ręcznie wykonanym, dekoracyjnym napisem. Napis „Just Married” pojawiał się na samochodach już w latach 40.. Wcześniej, jeszcze w latach 20. i 30. nieliczni szczęśliwcy podróżowali do ślubu pierwszym modelem Forda. Jak jest dzisiaj?

Jaki samochód do ślubu wybrać?

To chyba pytanie, które zadają sobie wszystkie Pary Młode. Wybór jest trudny, tym bardziej, że oferta staje się coraz bardziej różnorodna. Obecnie, niemal każdy może pozwolić sobie na wypożyczenie samochodu do ślubu, by poczuć się w tym dniu naprawdę luksusowo. Auto ślubne musi być z zasady ekskluzywne. Jednak definicja tej ekskluzywności uzależniona jest od preferencji. Mianowicie, wybrać można zarówno samochód vintage, retro, jak też nowoczesne auto premium lub samochód sportowy. Który będzie najbardziej odpowiedni? Oto podstawowe zalety i wady poszczególnych typów samochodów ślubnych:

  • zabytkowy samochód do ślubu w stylu vintage – samochód zabytkowy jest dobrym pomysłem i pozwala zbudować niesamowitą atmosferę. Warto jednak pamiętać, iż samochody zabytkowe mogą poruszać się z prędkością maksymalnie 50 km/h. Jeśli więc dom weselny lub dom Panny Młodej jest bardzo oddalony od kościoła czy urzędu, taki wybór niekoniecznie będzie uzasadniony. Takie samochody zdecydowanie nie powinny być uwzględniane, gdy chodzi o śluby logistycznie skomplikowane.

  • urokliwe samochody ślubne retro – czy warto pojechać do ślubu starym maluchem, fiatem lub amerykańskim klasykiem? To na pewno rozwiązanie, które ma w sobie wiele uroku. Należy przy tym pamiętać o odpowiednim doborze samochodu względem kreacji Panny Młodej. Wnętrze malucha jest niewielkie i niekoniecznie pozwala na wygodne rozłożenie sukni, długiego welonu lub trenu. Bagażnik takiego samochodu również nie jest obszerny, dlatego zmagazynowanie wszystkich prezentów może być trudne.
  • nowoczesny samochód klasy premium – samochód luksusowy z wypożyczalni jest najlepszym wyborem, gdy chodzi o wygodę. Ponadto, nowoczesne auto premium do ślubu jest preferowane przez dużą liczbę par. W końcu nieczęsto można przejechać się samochodem tak luksusowym i tak doskonałym pod względem parametrów.

    Samochód premium z wypożyczalni możemy wynająć na dowolną liczbę dni, by swobodnie korzystać z tego luksusu. Bagażnik samochodów premium jest obszerny, a wnętrze bardzo komfortowe!