Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to miasto, gdzie dotąd można spotkać wiele interesujących zabytków z różnych epok. Jeśli planujecie podczas swego pobytu w stolicy Dolnego Śląska zapoznać się dokładnie z urokami tego miasta, chcielibyśmy zaproponować odwiedzenie także słynnej Synagogi Pod Białym Bocianem. To jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Obowiązkowy punkt programu dla wszystkich, którzy interesują się kulturą żydowską.

Od razu warto podkreślić, że Synagoga Pod Białym Bocianem to jedna z dwóch czynnych w stolicy Dolnego Śląska synagog. Na chwilę obecną położona przy ulicy Pawła Włodkowica 7 synagoga jest główną świątynią gminy żydowskiej we Wrocławiu. Synagoga jest otwarta dla zwiedzających. Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na jej odwiedzenie.

Synagoga Pod Białym Bocianem została wybudowana w latach dwudziestych XIX wieku. W roku 1827 rozpoczęto prace budowlane, dwa lata później synagoga została otwarta. Jednak koncepcja budynku synagogi na Dolnym Śląsku pojawiła się po raz pierwszy już w 1790 roku. W latach trzydziestych XX wieku podczas nocy kryształowej doszło do zdewastowania synagogi przez bojówki hitlerowskie. Synagoga nie została jednak podpalona, a to ze względu na fakt, że blisko niej położone są inne budynku. Również w latach powojennych doszło do zniszczeń w synagodze. Remont zabytkowego obiektu rozpoczęto dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

Obecnie, jak już wspomnieliśmy, Synagoga Pod Białym Bocianem jest otwarta dla zwiedzających, zwiedzanie pierwszej i drugiej empory jest darmowe. W obiekcie możemy obejrzeć m.in. wystawę, która prezentuje ponad 800-letnią historię Żydów w Europie, zawłaszcza w regionie Dolnego Śląska. To z pewnością spora atrakcja dla wszystkich, którzy interesują się historią.

Ze swej strony chcielibyśmy zachęcić także do skorzystania z usług naszej profesjonalnej wypożyczalni samochodów. Wiemy, że nasi klienci mają różne potrzeby, dlatego też możemy podstawić zarówno typowe auta miejskie, jak i pojazdy z klasy premium. Zapraszamy do zarezerwowania wybranego modelu online.