Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wypożyczenie samochodu podczas urlopu to obecnie nie problem. W zasadzie w każdym miejscu atrakcyjnym turystycznie można bez problemu znaleźć dobrze działającą wypożyczalnię. Niezależnie od tego, czy chcesz wypożyczyć małe miejskie auto czy może samochód rodzinny, na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednią ofertę. Wiele osób zastanawia się jednak, co zrobić, aby wypożyczyć auto w miarę tanio. Okazuje się, że można ograniczyć koszty wynajmu auta, jeśli tylko dobrze zaplanujemy całą operację. Chcesz zaoszczędzić na wypożyczeniu samochodu w wakacje? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka porad.

Wyszukanie odpowiedniej wypożyczalni samochodów

Warto zacząć oczywiście od wyszukania odpowiedniej wypożyczalni samochodowej. W dobie powszechnego korzystania z Internetu nie jest to żaden problem. My ze swej strony zachęcamy Cię, jeśli w miejscu urlopu nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego rodzaju usług, do zapoznania się z opiniami innych podróżników. To pozwoli wybrać wypożyczalnię samochodową, która oferuje szeroki wybór, transparentne warunki wynajmu i korzystne ceny. Zapoznanie się opiniami dotychczasowych użytkowników to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby skutecznie uniknąć nieuczciwych wypożyczalni. Jeśli zależy Ci na tym, by w miarę szybko załatwić rezerwację samochodu, możesz zrobić to jak najbardziej online.

Lokalizacja a koszty wypożyczania auta

Na to, ile zapłacisz finalnie za wypożyczenie samochodu ma wpływ bardzo wiele czynników. Należy do nich miejsce, w którym chcesz odebrać samochód. Dlatego już przy rezerwacji samochodu warto zwrócić uwagę na to, czy aby wypożyczalnia nie nalicza dodatkowych opłat za wynajęcie auta na lotnisku. Zwykle opłata ta jest wliczona po prostu w cenę najmu. To jednak jeszcze nie wszystko. Należy być także ostrożnym przy oddawaniu wypożyczonego samochodu. Zdarza się bowiem, że zwracając auto w innym miejscu, niż je wypożyczaliśmy, zostaniem obciążeni dodatkową opłatą z tego tytułu.

Inne czynniki wpływające na cenę wypożyczenia samochodu

Przy wypożyczaniu samochodu należy dobrze przemyśleć czas odbioru auta. Dlaczego to takie istotne? Nie powinniśmy zapominać o tym, że w większości wypożyczalni obowiązują stawki za każdą rozpoczętą dobę korzystania z pojazdu. W praktyce oznacza to, że wynajmując auto o godzinie 10.00 i oddając je o 13.00 następnego dnia, musisz liczyć się z koniecznością zapłacenia za dwie doby korzystania z pojazdu. Uwaga – musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami także w przypadku, gdy zdecydujesz się na wynajęcie samochodu poza godzinami pracy wypożyczalni.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na koszty, jest wiek kierowcy. Niestety na wyższe opłaty za wypożyczenie samochodu powinni być przygotowani młodsi kierowcy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że limity wiekowe zależą od konkretnej wypożyczalni.

Warto również zwrócić uwagę na politykę paliwową wypożyczalni samochodowej. Zasadniczo w większość wypożyczalni do dyspozycji klienta oddawane jest auto z pełnym bakiem. Zasada jest taka, że należy zwrócić samochód również z pełnym bakiem. W przeciwnym razie trzeba się nastawić na dodatkowe koszty. Ta zasada jednak jest dość powszechnie znana.

Tani wynajem auta a ubezpieczenie

Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że należy przy wynajmowaniu samochodu zwrócić uwagę także i na kwestie ubezpieczeniowe. Zasadniczo ubezpieczenie samochodu to jeden z najważniejszych aspektów umowy z wypożyczalnią – przynajmniej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Niezbędne są ubezpieczenia: OC – od odpowiedzialności cywilnej oraz od uszkodzenia i kradzieży pojazdu. Najczęściej sytuacja wygląda tak, że koszt obu ubezpieczeń zawarty jest w cenie wynajmu auta.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC zwykle klient musi liczyć się z wkładem własnym. Co to oznacza? Chodzi o kwotę, do której wypożyczający odpowiada za uszkodzenie samochodu. Dopiero powyżej wkładu własnego odpowiedzialność za szkody przejmuje ubezpieczyciel. Jest to pewne ryzyko, ponieważ najczęściej wkład własny wynosi minimum kilkaset euro. Możesz jednak zdecydować się na wykup ubezpieczenia dodatkowego, które znosi wkład własny.