Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nie da się zaprzeczyć, że wypożyczalnie samochodowe są coraz bardziej popularne. Korzystają z nich zarówno firmy, jak i klienci prywatni. Najczęściej decydujemy się wynająć samochód na czas podróży. To w zasadzie nic zaskakującego! Samochód to jeden z bardziej komfortowych środków komunikacji. Jeśli w obcym mieście chcesz poruszać się szybko i sprawnie, wynajem komfortowego auta jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Jakie warunki najmu oferują obecnie dobre wypożyczalnie samochodów? Dowiecie się tego z naszego artykułu. Mamy nadzieję, że uda nam się Was zachęcić do skorzystania z oferty Simply Rent – w ofercie naszej wypożyczalni znajdziecie samochody różnej klasy. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Cena wypożyczenia samochodu

Cena to zazwyczaj to istotne kryterium wyboru, jeśli chodzi o wypożyczenie samochodu, zarówno na krótszy jak i dłuższy okres. Najczęściej wypożyczalnie samochodowe podają cenę za wypożyczenie danego modelu na jedną dobę. Przed podjęciem decyzji warto na pewno sprawdzić, czy dana oferta nie obejmuje żadnych ukrytych kosztów. Niestety czasami się to zdarza. Uwaga: bywa, że przy dłuższym okresie wynajmu (np. powyżej 5 dni) klienci mogą liczyć na bardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę.

Bywa, że wypożyczenie samochodu wiąże się z dodatkowymi opłatami. Mogą to być chociażby opłaty za wyjazd zagraniczny, za dodatkowego kierowcę lub myjnię, jeśli zwracany samochód wymaga mycia.

Podstawienie i odbiór auta

Kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wypożyczaniu samochodu! My ze swej strony zdecydowanie zachęcamy do wyboru tych wypożyczalni, które przynajmniej w określonych godzinach oferują nieodpłatne podstawienie zarezerwowanego samochodu pod wskazany adres. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które zdecydowały się skorzystać z auta zaraz po wyjściu z lotniska. Jak najbardziej można obecnie zamówić samochód z podstawieniem pod dom, hotel czy inny adres. To samo zresztą tyczy się zwrotu pojazdu – w tym przypadku można bez problemu ustalić godzinę i adres zwrotu z wypożyczalnią. W praktyce oznacza to, że możesz wygodnie dojechać samochodem na lotnisko, dworzec lub w inne miejsce, zanim zostanie on odebrany przez pracownika wypożyczalni.

Kaucja zwrotna w wypożyczalni samochodów

Wiele osób, które dotychczas nie miały jeszcze okazji korzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni samochodów, zastanawia się, jak wygląda kwestia kaucji zwrotnej. Standardowo przy wynajmie samochodu w wypożyczalni potrzebny jest dokument tożsamości oraz prawo jazdy. Oprócz tego wypożyczalnia pobiera po podpisaniu umowy kaucję. Jeśli samochód zostanie zwrócony w stanie nienaruszonym, kaucja ta zostanie oczywiście zwrócona. Czy można znieść opłatę kaucyjną? Zasadniczo tak! W takim przypadku jednak wypożyczalnie, które dopuszczają taką możliwość, oferują klientom wykup dodatkowego ubezpieczenia (koszt zależy do klasy samochodu). Pamiętajmy jednak, że takie ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzeń w środku pojazdu ani tym bardziej zabrudzeń.

Limit kilometrów w danej wypożyczalni

Bardzo często wypożyczalnie ustalają dobowy limit kilometrów. Dla uniknięcia nieporozumień (oraz dodatkowych opłat) warto zawczasu upewnić się, jak ta kwestia wygląda w wybranej wypożyczalni samochodów. Zwykle za każdy kilometr powyżej limitu dziennego naliczana jest opłata. Przed podpisaniem umowy najmu warto oczywiście sprawdzić tę kwestię w regulaminie danej wypożyczalni. Zalecane jest, aby w umowie najmu pojawił się zapis o aktualnym przebiegu wynajmowanego samochodu, a także opłatach naliczanych za przekroczenie limitu obowiązującego w wypożyczalni.

Akceptowane formy płatności

Obecnie wypożyczalnie podchodzą do swoich klientów w bardzo elastyczny sposób. W praktyce oznacza to, że akceptowane są bardzo różne płatności. Bez problemu można zapłacić za wynajem samochodu gotówką, w grę wchodzi także płatność w obcej walucie. W takim przypadku przelicza się ją na podstawie aktualnego kursu walut. Standardową za wynajmowany samochód można zapłacić także kartą – zarówno debetową, jak i kredytową.