Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wszyscy wiemy chyba doskonale, że Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce, które ma bardzo bogatą historię. Także i dzisiaj można w mieście znaleźć liczne ślady jego długiej historii. Do ciekawszych zabytków, które warto odwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu zalicza sie chociażby przepiękna wieża ciśnień, która zlokalizowana jest na osiedlu Borek, a dokładnie na skrzyżowaniu alei Wiśniowej i ulicy Sudeckiej.

Piękna wrocławska wieża została zaprojektowana przez Karla Klimma na początku XX weku. Od 1978 widnieje w Rejestrze Zabytków. Warto podkreślić zresztą, że wieża była mniej więcej do połowy lat osiemdziesiątych wykorzystywana jako zbiornik wyrównujący poziom wody. W połowie lat dziewięćdziesiątych wieża została sprzedana prywatnemu inwestorowi. Z czasem wieżę przekształcono w restaurację o nazwie „Wieża Ciśnień”.

Wysoka na 62 m wieża to bardzo ciekawy punkt widokowy. Nie dziwi zatem, że jest tak chętnie odwiedzana przez turystów z innych zakątków naszego kraju. Na wysokości 42 m znajduje się tutaj galeria widokowa. Niestety obecnie nie jest ona czynna. Już na początku XX wieku galeria ta cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony przyjezdnych. W trakcie II wojny światowej doszło w obrębie wieży do pewnych zniszczeń, jednak tuż po wojnie zostały one naprawione.

Piękna wrocławska wieża ciśnień utrzymana jest w stylu eklektycznym, widoczne są jednak element secesyjne, neogotyckie oraz neoromańskie. To naprawdę ciekawa budowla, którą warto odwiedzić podczas pobytu. Jako ciekawostkę można dodać, fakt, że wrocławska wieża to jeden z pierwszych budynków tego typy w Europie, który posiada charakterystycznych ażurowy trzon.

Wszystkie osoby zwiedzające Wrocław, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni samochodów. W ofercie Simply Rent znajdą państwo nowoczesne, w pełni sprawne samochody osobowe o różnych rozmiarach. U nas mogą Państwo wynająć zarówno nieduże auto typowo miejskie, jak i samochody klasy premium. Zapraszamy już teraz do Simply Rent!