Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Jeśli i Państwo zastanawiają się nad tą kwestią, mamy pewną propozycję. Ciekawym miejscem jest wrocławska Kraina Miniatur, jedyny w swoim rodzaju park rozrywki, który powinien zrobić wrażenie zarówno na dorosłych, jak i na dzieciach. Kraina Miniatur przy ulicy Wróblewskiego (okolice Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego) to bardzo częsty cel wycieczek rodzin z dziećmi.

Nic w tym dziwnego! Kraina Miniatur to naprawdę interesujący obiekt edukacyjno-rozrywkowo, który z pewnością pozytywnie zaskoczy odwiedzających w każdym wieku! Popularny Park Miniatur zajmuje 6500 m2. Można tutaj odwiedzić modele architektoniczne znanych budowli z różnych rejonów naszego kraju. Miniatury we wrocławskim parku wykonano w skali 1:25. Warto podkreślić, że pomysłodawcy bardzo zadbali o to, aby wszystkie miniatury wyglądały jak najbardziej autentycznie. To dlatego właśnie wszystkie repliki, które możemy podziwiać w we wrocławskiej Krainie Miniatur zostały wykonane ręcznie.

W popularnym parku rozrywki można zobaczyć m.in. pomniejszony krakowski Kościół Mariacki, wrocławski Dworzec Główny oraz budynek Sejmu. Jak już wspomnieliśmy, znajdujące się w parku miniatur modele są 25 razy mniejsze niż ich prawdziwe odpowiedniki. A to oznacza, że wcale nie są takie małe! Najdłuższa miniatura ma ponad 7 m długości, najwyższa z kolei jest wysoka na ponad 3 m. Poza 11 miniaturami możemy we wrocławskim parku rozrywki oczekiwać także innych atrakcji. W parku można zobaczyć krzesła Guliwera, kolejkę ze złotem, która jeździ pomiędzy Osówką a wrocławskim dworcem itd. Na terenie parku znajduje się plaża z leżakami oraz malownicze oczko wodne. Wycieczki oprowadzane są oczywiście przez profesjonalnych przewodników.

Będzie nam bardzo miło, jeśli podczas zwiedzenia Wrocławia zdecydują sie Państwo na skorzystanie z oferty naszej wypożyczalni samochodów. Firma Simply Rent wypożycza samochody różnych marek i modeli – na pewno znajdą Państwo w naszej ofercie odpowiedni samochód. Zarezerwowane auto podstawimy oczywiście pod podany przez klienta adres.