Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocławskie Zoo to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych w stolicy Dolnego Śląska. ZOO można odwiedzić codziennie. Jedno jest pewno, jeśli już ktoś zdecyduje się na zwiedzenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, powinien zdecydowanie zarezerwować sobie na to przynajmniej kilka godzin.

ZOO we Wrocławiu to najstarszy tego rodzaju obiekt w naszym kraju. Ogród Zoologiczny został założony w roku 1865. Wtedy zajmował zaledwie kilkanaście hektarów. W latach pięćdziesiątych XX wieku powierzchnia wrocławskiego ZOO powiększyła się dwukrotnie. W tej chwili ZOO zajmuje teren o powierzchni 33 hektarów. Teren ten zamieszkany jest przez niemalże 8000 zwierząt, reprezentujących prawie 1100 różnych gatunków.

ZOO wrocławskie znane jest na pewno także osobom, którym w nim nigdy nie były. Ostatecznie to właśnie tutaj powstawały odcinki bardzo popularnego programu telewizyjnego „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadzony był przez Hannę i Antoniego Gucwińskich (przez kilkadziesiąt lat zarządzali Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym). Warto podkreślić, że ZOO zostało w przeciągu ostatnich kilku lat rozbudowane. Powstały nowe wybiegi, poza tym sprowadzono także nowe gatunki zwierząt.

Jesienią 2014 otwarte zostało Afrykarium, chodzi o duży pawilon, w którym prezentowane są ekosystemy afrykańskie. W Afrykarium można zapoznać się z fauną Kanału Mozambickiego, Wschodniej Afryki, Morza Czerwonego itd. Osoby, które zdecydują się odwiedzić wrocławskie Afrykarium mogą liczyć na to, że zobaczą na własne oczy hipopotamy, płaszczki, krokodyle i wiele innych gatunków zwierząt. Afrykarium to miejsce, które dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno dorosłym, jak i dzieciom w każdym wieku.

Mamy nadzieję, że podczas pobytu we Wrocławiu zdecydują się Państwo na bliższe poznanie tego wspaniałego miasta. Z naszą pomocą na pewno uda się Państwu szybko trafić do wszystkich najważniejszych wrocławskich atrakcji turystycznych. Simply Rent to doświadczona wypożyczalnia samochodów z Wrocławia, która oferuje swoim klientom samochody różnej klasy. Rezerwacji można dokonać nawet online.