Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wrocław to miasto o wielu twarzach. W stolicy Dolnego Śląska możemy dziś zobaczyć wiele nowoczesnych wieżowców, w których stosunkowo bliskim sąsiedztwie znajdują się budynki pamiętające znacznie bardziej odległe czasy. Architektura Wrocławia zaskakuje i zachwyca większość odwiedzających. Jeśli planujecie wkrótce spędzić trochę czasu w tym mieście, zachęcamy także do odwiedzenia wrocławskiego Muzeum Architektury.

Wrocławskie Muzeum Architektury obejmuje zbiory związane z szeroko pojętą architekturą z różnych epok. Oprócz tego znajdujące się w budynkach zespołu pobernardyńskiego muzeum prezentuje podczas wystaw tematycznych twórczość znanych architektów, zarówno z Polski, jak i z innych krajów.

Powstanie Muzeum Architektury we Wrocławiu planowano już w latach pięćdziesiątych, jednak otwarte zostało ono dopiero w roku 1965 w budynkach dawnego klasztoru i kościoła. Dlaczego warto odwiedzić wrocławskie Muzeum Architektury? Warto pamiętać o tym, że ma ono w swoich zbiorach mniej więcej 25 000 różnych obiektów, z czego około 500 jest stale wystawianych. Co dokładnie można zobaczyć w muzeum? Przede wszystkim różnego rodzaju detale architektoniczne (godła kamienic, zworniki, maswerki, wykusze itd.), poza tym rysunki, mapy, plany, modele, a także fotografie. Na uwagę zasługuje z pewnością archiwum, które ma na celu udokumentowanie historii miasta. To nie wszystko. Interesujące są z pewnością modele architektoniczne Wrocławia, które prezentują miasto w epoce średniowiecza, a także w XIX wieku.

Co istotne, wrocławskie Muzeum Architektury regularnie organizuje wystawy dzieł architektury z różnych stron świata. Dlatego też, jeśli ktoś interesuje się architekturą i ma ochotę zobaczyć coś ciekawego, powinien zarezerwować sobie trochę czasu i na to muzeum.

My ze swej strony serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej profesjonalnej wypożyczalni samochodów. Samochodem jest po prostu łatwiej poruszać się po mieście, chętnie zarezerwujemy dla Państwa wybrany model, udostępnimy także system nawigacyjny, fotelik dla dziecka itd.