Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Do wyjazdu rodzinnego należy dobrze się przygotować. Ważne są nie tylko noclegi, ale także wybór odpowiedniego auta w wypożyczalni, jeśli w miejscu Waszego urlopu zamierzacie poruszać się samochodem. Obecnie na szczęście wypożyczalnie samochodowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując samochody różnej klasy i o różnych gabarytach. Z powodzeniem możecie zatem wybrać odpowiedni dla Waszej rodziny model.

Niezależnie od tego, czy planujecie wyjazd weekendowy czy może dłuższą wycieczkę z dziećmi, postaramy się zaprezentować Wam typy aut, które będą dobrym wyborem w tym przypadku. W tym miejscu chcielibyśmy podkreślić jeszcze, że samochód z wypożyczalni to bardzo dobre rozwiązanie na wyjazd rodzinny także ze względu na komfort i bezpieczeństwo. Pamiętaj o tym, że wypożyczalnie udostępniają swoim klientom samochody w bardzo dobrym stanie technicznym, które gwarantują pełen komfort kierowcy i pasażerom.

Samochody typu kombi – częsty wybór rodzin

Wiadomo, że samochód rodzinny powinien być przestronny. W tym układzie nie dziwi chyba nikogo fakt, że stosunkowo często rodziny z dziećmi decydują się na wynajęcie samochodów typu kombi. Nowe samochody z nadwoziem typu kombi są naprawdę bardzo przestronne. Z tyłu można z powodzeniem zmieści

trzy foteliki dziecięce, a podróż będzie bardzo komfortowa dla dzieci. Z pewnością nikt nie będzie narzekał na brak miejsca. Atutem samochodów kombi jest ich duży bagażnik – znacznie większy niż w autach typu sedan. Bez problemu pomieścicie w bagażniku walizki, torby, sprzęt sportowy czy zabawki dzieci.

A może SUV? Idealne rozwiązanie na dłuższe podróże rodzinne

Nie da sie zaprzeczyć, że SUV-y cieszą się coraz większą popularnością na drogach. W tym przypadku chodzi o unikalne połączenie auta wyższej klasy z pojazdem terenowym. W wypożyczalni możecie zdecydować się na auta tego typu zarówno 5- jak i 7-osobowe. Mocne zawieszenie samochodów tego typu sprawdzi się nawet w wymagających warunkach. Planujecie rodzinny wypad na bezdroża? Marzy Wam się dłuższa podróż z dziećmi? SUV będzie odpowiednim wyborem w wypożyczalni samochodów. Samochody tego typu doskonale trzymają się jedni, co przekłada się na wysokie bezpieczeństwo. Ich dodatkowym atutem jest bardzo duża pojemność bagażnika – z pewnością nie zabraknie Wam miejsca.

Minivan – rozwiązanie dla dużych rodzin

Kolejnym typem samochodu, który powinien przypaść do gustu dużym rodzinom jest minivan. Typowy minivan to de facto połączenie hatchbacka z mikrobusem. W typowym minivanie może czuć się bardzo komfortowo nawet 7 osób. To samochód o dużym wnętrzu, który mimo swoich dość dużych gabarytów jest bardzo zwinny. Jeśli szukacie dużego, a przy tym ekonomicznego samochodu o pojemnej przestrzeni bagażowej, możecie zdecydować się właśnie na minivana w wypożyczalni.

Pickup – samochód dla rodzin, które chcą zabrać motocykl lub quada

Potrzebujecie samochodu rodzinnego, którym nie tylko sami bezpiecznie dojedziecie do celu, ale także przewiezie quada, motocykl lub inny sprzęt tego typu? W takim razie zachęcamy Was do wypożyczenia pickupa. Zazwyczaj takie samochody dysponują w swojej kabinie pasażerskiej 4-5 miejscami. Jednak można także zdecydować sie na bardziej przestronną wersję „double cab”, która zapewni pełen komfort nawet 6 osobom. W praktyce oznacza to, że pickup będzie odpowiednim rozwiązaniem także dla większych rodzin, które chcą aktywnie spędzić czas na wakacjach. Pickupy doskonale poruszają się na nierównych powierzchniach. Samochody te są niewrażliwe na boczny wiatr, co przydaje się chociażby podczas szybkiej jazdy po autostradzie.

Bezpieczna podróż rodzinna autem z wypożyczalni

Także wypożyczając samochodów z wypożyczalni, należy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy podróżuje się z dziećmi. Standardowo przed podpisaniem umowy należy upewnić się co do stanu technicznego wypożyczanego samochodu. Chyba każdy z nas chciałaby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w podróży. Ponadto należy zadbać o foteliki dla dzieci. W Simplyrent możecie liczyć na to, że zapewnimy Wam stabilne, bezpieczne foteliki wysokiej klasy, dostosowane do wieku i wzrostu dziecka.