Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Coraz więcej osób korzysta obecnie z oferty wypożyczalni samochodowych. Ten fakt w zasadzie nie powinien nikogo dziwić. Nie zapominajmy o tym, że zwłaszcza podczas podróży wynajem auta jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zarówno osoby podróżujące prywatnie, jak i służbowo mogą potwierdzić ten fakt. Chyba nikt nie zaprzeczy, że w przypadku, gdy w miejscu docelowym trzeba przemieszczać się szybko i sprawnie, to właśnie samochód jest z reguły najlepszym rozwiązaniem.

Wzrastające zainteresowanie ofertą wypożyczalni doprowadziło do sytuacji, że na rynku działa sporo wypożyczalni – zarówno dużych, jak i małych o lokalnym zasięgu. Jak wybrać dobrą wypożyczalnię? Wiele osób, które po raz pierwszy zamierza wynająć auto, zadaje sobie to pytanie. W naszym wpisie postaramy się podpowiedzieć Wam, co powinniście wziąć pod uwagę przy wyborze wypożyczalni.

Gdzie można odebrać samochód?

Wiadomo, że osoby, które przybywają do nieznanego miasta, nie mają zwykle ochoty na poszukiwanie wypożyczalni. Na szczęście coraz częściej można zarezerwować samochód nawet online i po prostu zamówić go na wskazany adres. Np. na lotnisko, pod dworzec kolejowy itd. To najwygodniejsze rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na tym, aby korzystanie z usług wypożyczalni było naprawdę komfortowe, wybierz taką firmę, która oferuje podstawienie auta pod wskazany przez klienta adres.

Oferowane modele samochodów

Kolejna kwestia, którą z pewnością musisz uwzględnić przy wyborze wypożyczalni, są oferowane przez nią modele samochodów. Najczęściej dzielone są one na klasy. Każda firma może zaoferować swoim klientom praktycznie, nieduże auta miejskie – to nic zaskakującego, bo faktem jest, że tego rodzaju samochody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To jednak nie wszystko. Dostępne są oczywiście samochody dostawcze – idealne rozwiązanie dla firm lub prywatnych klientów, którzy planują przeprowadzkę. Zazwyczaj można też bez problemu wynająć auto rodzinne – idealne na wakacje z dziećmi. Wymagający klienci mogą z kolei zdecydować się na wynajęcie auta klasy premium – tego typy samochody jednak nie są dostępne w każdej wypożyczalni. Zastanów się, zanim dokonasz rezerwacji, jaki model lub typ auta Cię interesuje. Dzięki temu będziesz mógł szukać wypożyczalni pod tym kątem.

Regulamin wypożyczalni samochodów

Warto zwrócić uwagę na zapisy w regulaminie danej wypożyczalni – to one regulują zasady wynajmu i korzystania z wynajętego samochodu. Podpisując umowę z daną wypożyczalnią, akceptujesz jej regulamin. Przed podjęciem o skorzystaniu z usług konkretnej firmy, powinieneś sprawdzić przynajmniej najważniejsze kwestie:

  • czy w danej wypożyczalni obowiązują limity wiekowe (niektóre wypożyczalnie kierują swoją ofertę tylko do kierowców powyżej 21 roku życia);

  • jakie dokumenty trzeba przedłożyć, aby wypożyczyć samochód;

  • jak wysoka jest kaucja zwrotna;

  • czy obowiązuje limit dzienny kilometrów, a jeśli tak, ile płacić się za jego przekroczenie;

  • jaka jest polityka bakowa danej wypożyczalni.

Ubezpieczenie samochodu z wypożyczalni

Wiadomo, że ewentualne uczestnictwo w stłuczce lub uszkodzenie auta z wypożyczalni samochodów, oznaczają dość poważne koszty. Dlatego zdecydowanie przy wypożyczaniu samochodu trzeba sprawdzić, jak wygląda kwestia ubezpieczenia auta w danej firmie. Standardowo każdy samochód posiada OC. Dość często wypożyczalnie samochodów korzystają także z podstawowego pakietu dodatkowego ubezpieczenia, które ma pokryć np. przypadkowe uszkodzeni pojazdu. Ubezpieczenie takie może mieć jednak różny zakres i kryć różne szkody (warto to sprawdzić przed podpisaniem umowy). Jeśli jesteś zainteresowany dodatkową ochroną, możesz zazwyczaj bez problemu wykupić dodatkowe ubezpieczenia.

Obecnie na rynku działa bardzo dużo profesjonalnych wypożyczalni samochodowych. Z jednej strony sprawia to, że nie tak łatwo jest wybrać odpowiednią firmę, z drugiej strony pozytywnie wpływa na jakość świadczonych usług. Ze względu na dużą konkurencję na rynku wypożyczalnie muszą stale podnosić jakość oferowanych usług, jednocześnie oferując swoim klientom korzystne ceny.