Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Coraz częściej decydujemy się obecnie na skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów. To nic zaskakującego, ponieważ nowoczesne wypożyczalnie mogą zazwyczaj pochwalić się naprawdę elastycznym podejściem do potrzeb klienta. Można zdecydować się zarówno na wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Co istotne, oferowane są samochody sprawne technicznie, dobrze wyposażone. Dostępne są najróżniejsze modele – od małych aut typowo miejskich po duże samochody dostawcze, które mogą przydać się np. podczas przeprowadzki. Jak wybrać odpowiedni samochód w wypożyczalni? Mamy nadzieje, że uda nam się doradzić Wam w tej kwestii.

Wymiary samochodu

Wbrew pozorom to dość istotny parametr, który na pewno warto wziąć pod uwagę, kiedy akurat zamierzamy wypożyczyć samochód wypożyczalni. Jeśli na co dzień poruszasz się własnym samochodem, a chcesz czuć się komfortowo podczas urlopu lub podróży służbowej, zdecyduj się na wynajem samochodu o podobnych gabarytach. Będziesz czuć się komfortowo i unikniesz problemów z parkowaniem. Z drugiej strony jednak, jeśli planujesz dłuższą wyprawę wypożyczonym samochodem, lepiej byłoby zdecydować się na jakiś większy model, który po prostu będzie bardziej wygodny dla Ciebie i Twoich pasażerów.

A może zwykle nie poruszasz się samochodem po drodze? W takim razie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie jakiś nieduży samochód miejski. Popularne modele w naszej wypożyczalni to: Seat Mii, Seata Ibiza oraz Fiat Punto. Oczywiście, niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, możesz zawsze liczyć na to, że udostępnimy ci takie akcesoria jak np. system nawigacyjny, fotelik dla dziecka itd.

Silnik wynajmowanego samochodu

Kolejny istotny parametr, który warto wziąć pod uwagę przy wynajmowaniu auta. W końcu to od silnika zależy, jak ekonomiczne będzie korzystanie z danego modelu auta. Wiadomo, że najbardziej ekonomiczne są samochody z instalacją LPG. Także i auta z silnikiem hybrydowym dobrze wypadają w tej kategorii, jednak pamiętajmy, że zazwyczaj wynajem takiego samochodu może okazać się droższy. Zwykle bierze się pod uwagę samochody z silnikami benzynowymi oraz diesle. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wybór diesla jest sensowny wtedy, gdy będziesz jeździć na dłuższych trasach. Tylko wtedy silniki te są faktycznie bardziej ekonomiczne od benzynowych. Jeśli natomiast wynajmowanym autem będziesz poruszać się w mieście, raczej po krótkich odcinkach, wtedy możesz jak najbardziej wybrać auto z silnikiem benzynowym.

Wyposażenie wynajmowane samochodu

Wypożyczalnie samochodowe starają się sprostać oczekiwaniem swoich klientów. Stąd też oferowane są samochody stosunkowo nowe, w dobrym stanie technicznym, komfortowo wyposażone. Klimatyzacja, tempomat, nawigacja – to właściwie standard w wynajmowanych obecnie autach. Większość osób, które decydują się na skorzystanie z auta z wypożyczalni, szuka modeli, których eksploatacja wypadnie stosunkowo korzystnie. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany korzystnym stosunkiem jakości do ceny, wybierz po prostu auto o standardowym wyposażeniu. To wariant bardziej korzystny cenowo niż wypożyczenie samochodu z segmentu premium, luksusowo wyposażonego.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze podkreślić, że klienci naszej wypożyczalni mogą liczyć na nawigację oraz foteliki dziecięce wliczone w cenę wynajmu. To akcesoria, które udostępniamy nieodpłatnie. Wszystkie nasze samochody są nowocześnie wyposażone, zapewniają pełne komfort podczas dłuższych i krótszych podróży.

Koszty wynajmu danego modelu

Zwykle cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, jednak na pewno ma wpływ na to, które auto w wypożyczalni wybierzemy. Zasadniczo najtańszym rozwiązaniem są nieduże miejskie auta. Ale to chyba nikogo nie dziwi. Cena wynajmu nie powinna być jednak decydującym kryterium. Jeśli planujesz poruszać się głównie po mieście, dobrym rozwiązaniem będzie niezbyt duże auto z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli jednak planujesz np. wycieczkę w góry, wtedy może warto zdecydować się na nieco droższy samochodów z napędem 4×4? Ostatecznie nikt z nas nie chce rezygnować z komfortu podczas urlopu.