Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

W wyniku stłuczki straciłeś swój środek lokomocji? W czasie naprawy można poruszać się komunikacją miejską lub… wynająć samochód zastępczy. Bezpłatny wynajem samochodu w przypadku kolizji to oferta kusząca. Jak z niej skorzystać? Na szczęście procedura nie jest skomplikowana i samochód zastępczy można wynająć zaraz po wystąpieniu wypadku!

Samochód zastępczy za darmo – czy to możliwe?

W przypadku kolizji samochód zastępczy jest bezpłatny dla osoby poszkodowanej. Całość opłat wynikających ze stłuczki pokrywana jest bowiem z OC sprawcy. Niezależnie od tego, jaką formę umowy sprawca zawarł z ubezpieczycielem, takie prawo należne jest zawsze. Jak skorzystać z bezpłatnego wynajmu samochodu?

  1. Jakie są warunki? Ubezpieczyciel sprawcy może odmówić sfinansowania kosztów tylko w niektórych, rzadkich przypadkach. Pierwszym z nich jest sytuacja, w której poszkodowany rzadko korzysta z samochodu i nie potrzebuje go do codziennego funkcjonowania. Z odmową można się spotkać także, gdy poszkodowany wybierze samochód zastępczy wyższej klasy. Innymi słowy, bezpłatny wynajem samochodu dotyczy modeli klasy tej samej, co samochód dotychczasowy poszkodowanego. Finansowanie nie będzie dostępne także wtedy, gdy osoba wnioskująca posiada drugi środek transportu. Jeśli żaden z tych aspektów Cię nie dotyczy, skontaktuj się z Simply Rent. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu to najlepsze miejsce, by uzyskać samochód zastępczy zupełnie za darmo!
  2. Jeśli jesteś poszkodowanym w kolizji i spełniasz kilka prostych warunków ubezpieczyciela, w pierwszym kroku skieruj swój samochód na naprawy. Pamiętaj o tym, że naprawa powinna odbyć się na koszt sprawcy. Następnie skontaktuj się z wypożyczalnią, a obsługa Simply Rent zajmie się resztą. Formalności załatwiane są pomiędzy wypożyczalnią a ubezpieczycielem sprawcy!
  3. Co z kosztami użytkowania? Nie musisz się martwić o dodatkowe opłaty. Obsługa wypożyczalni skontaktuje się z ubezpieczycielem, w celu rozliczenia wszelkich kosztów. Wystarczy więc wybrać samochód zastępczy i korzystać z niego zupełnie za darmo, przez cały okres naprawy.

Jakie samochody zastępcze posiadamy?

W naszej ofercie znajdziesz coś więcej niż osobowe samochody zastępcze. To pojazdy różnego typu, różnej klasy. Mianowicie, możliwy jest wynajem samochodów osobowych mini, kompaktowych, rodzinnych, premium, a także dostawczych i wieloosobowych. W praktyce oznacza to, że może się do nas zgłosić każdy! Niezależnie od tego czy jesteś przedsiębiorcą, który został poszkodowany podczas przewozu grupy lub towarów, czy też właśnie zdążałeś na wakacje z rodziną – warto skontaktować się z wypożyczalnią. Dostępne samochody premium są doskonałym rozwiązaniem także w sytuacji, gdy przerwana została podróż służbowa.

Bezproblemowy wynajem samochodu zastępczego

Czy wynajem bezpłatnego samochodu zawsze jest bezproblemowy? Firmy ubezpieczeniowe nierzadko korzystają z wszelkich dostępnych argumentów, by tego wynajmu nie sfinansować. Na szczęście wiemy, jakie prawa przysługują naszym klientom. Dlatego ostatecznie sprawa załatwiana jest bezproblemowo, a poszkodowany nie zaprząta sobie głowy dodatkowymi problemami. Można w ten sposób przetrwać okres naprawy samochodu w atmosferze wolnej od zmartwień. Auto zastępcze jest zazwyczaj dostarczane w wybrane przez poszkodowanego miejsce. Dzięki temu, z samochodu można skorzystać zaraz po wystąpieniu usterki. Nasze auto zastępcze jest do Twojej dyspozycji, jeszcze zanim określony zostanie wymiar strat!

Zderzenie to sytuacja, która potrafi wyprowadzić z równowagi. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które chronią poszkodowanego przed poniesieniem kosztów. Takie prawo przysługuje każdemu poszkodowanemu. Załatwienie formalności warto powierzyć doświadczonej obsłudze. Dzięki temu, nie musisz martwić się już o nic!