Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nowoczesne wypożyczalnie samochodów starają się jak najbardziej sprostać oczekiwaniom swoich klientów. I choćby z tego względu oferują nie tylko auta osobowe różnej klasy, ale także samochody dostawcze, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród firm, jak i klientów prywatnych, którzy potrzebują na stosunkowo krótki okres dużego, pakownego samochodu. Także w naszej wrocławskiej wypożyczalni samochodów Simply Rent możecie wynająć samochody dostawcze.

Wynajem auta dostawczego a przeprowadzka

Bardzo często klienci prywatni wypożyczalni samochodowych decydują się na wynajem auta dostawczego, kiedy chodzi o przeprowadzkę. Przewóz całego dobytku samochodem osobowym nie jest z pewnością niczym prostym. Samochód dostawczy (np. Fiat Ducato dostępny w ofercie Simply Rent) może znacznie przyspieszyć przewóz wszystkich rzeczy.

Warto wynająć auto dostawcze podczas przeprowadzki, ponieważ:

  • można samodzielnie przewieźć meble, sprzęty AGD, sprzęt sportowy, rowery itd. W przypadku zwykłego auta osobowego nie byłoby to możliwe,

  • możliwy jest transport także na większe odległości. Na własną rękę można z powodzeniem zorganizować nawet przeprowadzkę do innego miasta;

  • nie trzeba wynajmować kierowcy, co w praktyce przekłada się na niższe koszty transportu.

Wynajem samochodu dostawczego na określony czas

Skorzystanie z usług wypożyczalni to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrafią docenić elastyczne podejście do klienta. Decydując się na auto z wypożyczalni, możecie wynająć je w dowolny dzień, dostosowując okres wynajmu do swoich indywidualnych potrzeb. Wiele osób, które planują przeprowadzkę, chcą przewieźć swoje rzeczy w weekend. Większość z nas nie pracuje w weekendy, można zatem wolny czas wykorzystać na inne przedsięwzięcia bez konieczności brania urlopu. Na szczęście wypożyczalnie samochodowe są elastyczne – z powodzeniem można wynająć auto dostawcze lub inne także na weekend. Uwaga: tego rodzaju rozwiązania są bardzo popularne. I choćby z tego względu warto zarezerwować pożądany termin. W Simply Rent możesz dokonać rezerwacji wybranego auta przez Internet.

Auto dostawcze z kierowca czy bez?

Atutem samochodu dostawczego z wypożyczalni jest fakt, że można samodzielnie zaplanować przewóz rzeczy. Jeśli jednak zależy Ci na wypożyczeniu auta i jednocześnie wsparciu kierowcy, nie jest to problem. Obecnie coraz więcej wypożyczalni stara się sprostać potrzebom swoich klientów. Zwłaszcza w przypadku samochodów dostawczy można od razu zamówić auto wraz z kierowcą. W takim przypadku samochód po prostu o umówionej godzinie zostanie podstawiony pod podany przez klienta adres. Także i w tym przypadku formalności związane z wynajmem auta nie są zbyt skomplikowane.

Wynajem samochodu dostawczego – koszty

Jakie koszty wiążą się w wynajmem auta dostawczego w wypożyczalni samochodowej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są zainteresowane tego rodzaju usługami. Wiadomo, że wynajmując auto o wyższej ładowności, trzeba liczyć się też z wyższymi kosztami niż w przypadku typowych samochodów osobowych. Jednak koszty związane z wynajmem samego auta i tak są niższe niż koszt współpracy z firmą przeprowadzkową. To tłumaczy, dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na wynajem samochodu na czas przeprowadzki. Zazwyczaj wypożyczalnie informację o aktualnych cenach umieszczają na swoich witrynach, zatem można szybko wybrać ofertę odpowiednią pod względem cenowym. Dodatkowo trzeba liczyć się ze zwrotną kaucją w wysokości kilkuset złotych.

Samochód dostawczy z wypożyczalni – formalności

Okazuje się, że wypożyczenie samochodu dostawczego z wypożyczalni nie jest aż tak skomplikowana kwestią, jeśli chodzi o formalności. Standardowo auto dostawcze może wynająć wyłącznie osoba, która posiada prawo jazdy. Przy podpisywaniu umowy z wypożyczalnią warto zawsze sprawdzić, czy naliczane są jakieś dodatkowe koszty. Oprócz tego warto ustalić kwestię ubezpieczenia samochodu, a także doinformować się co do miejsca odbioru samochodu i warunków płatności, a także zwrotu kaucji za samochód. Zasadniczo jednak są to stosunkowo proste procedury, które na pewno nie sprawią problemu.