Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nie da się zaprzeczyć, że profesjonalne wypożyczalnie samochodów mają coraz więcej zwolenników. To w zasadzie nic zaskakującego, ponieważ coraz więcej osób nie wyobraża sobie innego zwiedzanie miasta w czasie urlopu niż właśnie samochodowe. Autem można o wiele szybciej dotrzeć we wskazane miejsca i nawet podczas relatywnie krótkiego urlopu można naprawdę sporo zobaczyć. To jeden z najważniejszych argumentów za wypożyczeniem auta w trakcie urlopu.

Jeśli planujesz podróż do jakiegoś państwa w Europie, możesz zdecydować się na ofertę jednej z dużych wypożyczalni. Do tych największych w Europie zaliczają się: Europcar, Hettz, Sixt oraz Avis. Z drugiej strony możesz rozważyć także oferty mniejszych wypożyczalni, które najczęściej oferują swoim klientom bardziej korzystne cenowo warunki korzystania z samochodu. Ważne jest, że obecnie bez większego problemu możesz wypożyczyć dowolny w zasadzie samochód online. To bardzo proste! Na co powinno się jednak obowiązkowo zwrócić uwagę przy wynajmie auta przez Internet? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Termin i miejsce wynajmu samochodu

Jeśli planujesz urlop znacznie do przodu, możesz z wyprzedzeniem zarezerwować także samochód w lokalnej wypożyczalni w kraju docelowym. Zwłaszcza osoby wyjeżdżające w sezonie wakacyjnym powinny mieć to na uwadze. Rezerwując auto np.  z dwumiesięcznym wyprzedzeniem na pewno możesz liczyć na bardziej przystępne ceny niż wtedy, gdy rezerwację zrobisz na kilka dni przed przyjazdem.

Jak nietrudno się domyślić, finalny koszt wynajmu samochodu zależy w dużej mierze także i od miejsca wypożyczenia. Co Wbrew pozorom ceny w wypożyczalniach działających w pobliżu lotnisk wcale nie są najwyższe. Natomiast z dodatkowym kosztem musza się zazwyczaj liczyć ci klienci, którzy zdecydują się na inne miejsce oddania auta niż odbioru. Nie da się zaprzeczyć, ze to duża wygodna, jednak powiązana z dodatkowym wydatkiem.

Czas wynajmu samochodu

Kolejną kwestią, na która z pewnością warto zwrócić uwagę, jest czas wynajmuj auta. Już przy rezerwowaniu wybranego samochodu przez Internet, sprawdź, jak rozliczane są doby użytkowania samochodu w konkretnej wypożyczalni. Przy rezerwacji przez Internet można tę kwestię stosunkowo łatwo sprawdzić. Po prostu trzeba wpisać różne godziny odbioru i oddania samochodu i sprawdzić, jakie opłaty zostaną naliczone. Dlaczego to ważne. Jak nietrudno się domyślić, oddanie samochody po terminie skutkuje opłatami z tego tytułu. Co prawda w przypadku niewielkich spóźnień wypożyczalnie najczęściej nie egzekwują tego rodzaju należności, jednak chyba lepiej być przygotowanym na różne ewentualności.

Dodatkowe zapisy

Także przy rezerwacji online powinno się sprawdzić, czy nie ma dodatkowych zapisów. Bywa, że na koszt wynajmu samochodu wpływa chociażby wiek kierowcy. Dość często pobierane są opłaty, jeśli kierowca ma być osoba przed ukończeniem 25 roku życia. Na szczęście dla wynajmujących dość łatwo można znaleźć wypożyczalnie, gdzie nie jest to praktykowane.

Kolejna ważna sprawa to limit kilometrów. Ciągle jeszcze niektóre wypożyczalnie mają ustalony odgórnie limit kilometrów, które może przejechać wypożyczony samochodów. Chyba nie trzeba podkreślać, że przekroczenie tego limitu wiąże się z dodatkowymi opłatami. Choć trzeba przyznać, że takie limity nie są juz normą obecnie.

Jak anulować rezerwację?

Wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia. Ostatecznie chyba każdy z nas przyzna, że zdarzają się czasami niespodziewane sytuacje. I wtedy dobrze byłoby wiedzieć, jak anulować ewentualną rezerwację. Zanim zarezerwujesz samochód w wypożyczalni, powinieneś sprawdzić, co należy zrobić, gdyby doszło do sytuacji, że anulacja będzie faktycznie konieczna. Uwaga! Generalnie anulować rezerwację powinniście od razu, gdy wiecie już, że nie będziecie w danym terminie potrzebować auta. Nie ma sensu z tym zwlekać. Już przy wynajmowaniu samochodu należy natomiast sprawdzić, czy anulowanie rezerwacji nie jest związane z dodatkowymi kosztami. Tak czasami bywa, jeśli przy dokonywaniu rezerwacji korzysta się z portali pośredniczących.