Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Nie da się zaprzeczyć, że usługi wypożyczalni samochodowych cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Przyczynia się do tego fakt, że ceny nie są wcale wygórowane – przynajmniej, jeśli chodzi o typowe samochody z klasy średniej lub nieduże auta miejskie. Wiele wypożyczalni oferuje swoim klientom także możliwość wynajmu samochodu bezpośrednio na lotnisku. Czy to dobre rozwiązanie? Jak załatwić formalności? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wypożyczenie auta na lotniku to wygoda

Chyba większość z nas przyzna, że poruszanie się samochodem po mieście jest o wiele bardziej wygodne niż korzystanie z taksówek lub komunikacji miejskiej. Z racji tego, że samochody z wypożyczalni coraz częściej udostępniane są wraz z funkcjonalnym systemem nawigacyjnym, nie musimy obawiać się problemów podczas poruszania się po obcym mieście. Niezależnie od tego, czy chodzi o podróż służbową czy może wyjazd typy city break, możliwość wypożyczenia samochodu to gwarancja wyższego komfortu.

Jeśli do danego miasta zamierzasz dostać się samolotem, na pewno chciałbyś uniknąć problematycznego dojazdu do hotelu lub innego punktu. Dlatego rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu już na lotnisku. Obecnie w zasadzie na każdym lotniku możesz skorzystać z usług miejscowych wypożyczalni.

Biuro wypożyczalni na lotnisku

Pewnym rozwiązaniem jest udanie się do biura wypożyczalni na lotnisku. Wiele firm wypożyczających auta chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w związku z tym oferuje samochody w stacjonarnym biurze na lotnisku. Nie jest to bynajmniej złe rozwiązanie. Zwykle, jeśli jesteś osobą powyżej 21 roku życia, masz prawo jazdy i kartę kredytową, możesz od ręki załatwić wszystkie formalności i po prostu odjechać z lotniska wypożyczonym autem. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na konkretnym modelu samochodu, niekoniecznie może być on dostępny. Dlatego warto czasami poświęcić nieco czasu na to, by zarezerwować samochód wcześniej.

Rezerwacja online

Bez problemu można zarezerwować samochód w wypożyczalni przez Internet. Zajmie Ci to tylko chwilę. Co istotne, możesz wybrać praktycznie każdą wypożyczalnię i po prostu zamówić samochód na lotnisko. Standardem jest obecnie możliwość podstawienia wypożyczanego auta na wskazany adres. Rezerwacja auta online może przełożyć się nie tylko na możliwość wyboru konkretnego samochodu, ale także i na wymierne oszczędności. Rezerwują samochód przez Internet, możesz zapoznać się najpierw z ofertami kilu różnych wypożyczani i po prostu wybrać tę, którą uznasz za najbardziej korzystną. Masz też możliwość przeanalizować poszczególne zapisy w regulaminach różnych firm. Oczywiście także i klienci Simplyrent mogą zarezerwować samochód online. Na Wasze życzenie podstawimy wskazane auto pod konkretny adres.

Koszty wypożyczenia samochodu na lotnisku

Wiele osób, które chciałyby na wakacjach lub w trakcie podróży służbowej skorzystać z oferty wypożyczalni, zastanawia się, ile właściwie kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku. Oczywiście wszystko zależy od cennika konkretnej firmy. Poza tym na koszt wypożyczenia ma bardzo duży wpływa klasa samochodu, jaki wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na małe miejskie auto na pewno zapłacisz o wiele mniej niż w przypadku, gdy wynajmiesz auto luksusowe. Ale to Cię chyba nie dziwi.

Wynajem auta na lotnisku w kilku krokach

Generalnie wynajem auta na lotnisku nie jest niczym skomplikowanym. Coraz częściej można bez problemu załatwić wszystko online – wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie wypożyczalni i dokonać płatności. Chcesz, żeby wszystko poszło sprawnie i szybko? W takim razie:

  • postaraj się z wyprzedzeniem ustalić termin podróży;

  • poszukaj wypożyczalni zaraz po zakupie biletów lotniczych;

  • zamów samochód i usługę podstawienia go na lotnisko;

  • ustal od razu termin i miejsce odbioru samochodu.

Jak widać, to naprawdę nic trudnego. Jeśli jesteście zainteresowani wypożyczeniem samochodu w przystępnej cenie, możecie skorzystać z usług wrocławskiej wypożyczalni Simplyrent. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i transparentne warunki współpracy.