Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Jeśli planujesz weekend w obcym mieście, poświęcony na zwiedzanie lub inne rozrywki, warto z pewnym wyprzedzeniem zastanowić się nad wygodnym poruszaniem się w miejscu docelowym. Do miejsca docelowego wcale nie musisz jechać autem. Obecnie transport zbiorowy zapewnia sporo szybszych i bardziej przystępnych cenowo możliwości. Jednak na miejscu warto z pewnością wynająć samochód. Autem można szybciej dostać się do określonych punktów na trasie zwiedzenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby w jeden weekend faktycznie zwiedzić wszystkie istotne atrakcje w danym mieście, wynajem auta jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać wariant w miarę oszczędny?

Wynajem auta na lotnisku

Jeśli planujesz wypad zagraniczny, najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie samochodu już na lotnisku. Pamiętaj jednak, że do wynajmu warto się przygotować. Najczęściej wypożyczalnie, które oferują swoje usługi już na lotniskach, mają nieco wyższe ceny. Łatwo to wytłumaczyć, ostatecznie kierują one swoje oferty do turystów, którym zależy na szybkim wynajęciu auta od ręki. Chcesz mimo wszystko wynająć auto w korzystnej cenie? W takim razie jeszcze przed zaplanowanym wyjazdem sprawdź, jakie ceny mają okoliczne wypożyczalnie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zamówienie auta podstawionego na lotnisko, Oprócz tego możesz trafić także na wypożyczalnie, które oferują swoim klientom atrakcyjne rabaty za płatność online. Opłaca się porównać oferty przynajmniej kilku poszczególnych wypożyczalni.

Wymagania wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodów mają pewne wymagania także w stosunku do swoich klientów. Jeśli nie chcesz, żeby końcowy rachunek był dla Ciebie niemiłym zaskoczeniem, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • wiek osoby wypożyczającej auto – wiele firm wprowadza dodatkowe opłaty dla osób, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia lub które mają prawo jazdy od niedawna. Jeśli należysz do którejś z tych grup, upewnij się, że w wypożyczalni, z której usług zamierzasz skorzystać, nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami;

  • kaucja za samochód – kolejną istotną kwestią jest kaucja za samochód. Warto przeanalizować wysokość kaucji u poszczególnych oferentów. Może się okazać, że różnice są dość znaczne.

Zapoznaj się dokładnie z umową przed jej podpisaniem

Kolejna kwestia to dokładna analiza warunków umowy. Każda wypożyczalnia samochodów stara się zaprezentować swoja ofertę jako wyjątkowo korzystną, jednak czasami okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. I właśnie z tego względu, nawet jeśli zainteresuje Cię jakaś wyjątkowo atrakcyjna promocja na wynajem auta, zawsze dokładnie zapoznaj się z regulaminem i przeczytaj umowę danej wypożyczalni. W tej sposób da się skutecznie uniknąć różnych kosztów dodatkowych, które mogą finalną cenę za wynajem auta znacznie wywindować do góry.

Umowę z wypożyczalnią należy przeanalizować zwłaszcza pod kątem ewentualnych dodatkowych kosztów (opłata za podstawienie auta, za liczbę kilometrów ponad limit itd). Oprócz tego należy się dokładnie upewnić, czy wypożyczany samochód jest w pełni zgodny ze stanem, który deklarowany jest w umowie. Wszelkie uszkodzenia, nawet te najdrobniejsze, należy od razu zgłosić pracownika wypożyczalni, aby uniknąć ewentualnych kosztów.

Wybierz odpowiedni model auta

Na to, ile finalnie wyniesie Cię weekendowy wynajem samochodu, ma ogromny wpływ klasa wybranego przez Ciebie auta. Faktem jest, że dobre wypożyczalnie mogą zaoferować swoim klientom naprawdę szeroki wybór – od małych miejskich modeli, przez samochody kombi lub duże suvy, aż po samochody klasy premium. Jeśli zależy Ci na pewnym oszczędnościach i szukasz akurat wygodnego samochodu na rodzinny wypad weekendowy, warto zdecydować się na wygodne, niezbyt duże auto miejskie. Wynajem auta tej klasy jest najbardziej przystępny cenowo. A to jeszcze nie wszystko. Pamiętaj, że takie modele dość często objęte są różnymi korzystnymi rabatami. Niektóre wypożyczalnie mają specjalne oferty weekendowe dla swoich klientów. W grę wchodzą także zniżki przy płatności online, a także oferty z brakiem limitu kilometrów.