Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Zakup samochodu wiąże się zawsze z licznymi wydatkami. Chodzi przecież nie tylko o koszt samego auta, ale także jego ubezpieczenia, a także serwisowania i codziennej eksploatacji. Dla wielu osób wydatki te po zsumowaniu są po prostu za wysokie. Czy to oznacza, że trzeba koniecznie rezygnować z wygody, jaką daje posiadanie auta? Nie! Obecnie można bez problemu wziąć auto w leasing, kupić na kredyt lub zdecydować się na wynajem długoterminowy. My w naszym artykule zamierzamy skoncentrować się na tej ostatniej możliwości. Jakie zalety i wady ma długoterminowy wynajem długoterminowy samochodu? Postaramy się odpowiedzieć szczegółowo na to pytanie.

Co to właściwie jest wynajem długoterminowy samochodu?

O długoterminowym wynajmie samochodu mówimy, gdy podpisujemy umowę na odpłatne użytkowanie samochodu na czas określony. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów Simplyrent, okres umowy wynosi najczęściej 1-5 lat. Jednak zawsze podchodzimy elastycznie do potrzeb klientów. Długoterminowy wynajem samochodów jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem zwłaszcza wśród firm, które szukają alternatywy dla leasingu.

Główne zalety wynajmu długoterminowego samochodu

To bynajmniej nie przypadek, że długoterminowy wynajem samochodów cieszy się rosncą popularnością na rynku. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim chodzi o to, że:

  • opłaty związane z wynajmem samochodu są na dłuższą metę niższe niż opłaty leasingowe;
  • można liczyć na szeroki wybór samochodów. Nie tylko auta osobowe, ale także vany albo samochody dostawcze można wygodnie wynająć;
  • umowa wynajmu długoterminowego nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy;
  • duża elastyczność podmiotów oferujących wynajem długoterminowy. Można zdecydować się na różne pakiety usług, a także dopasować okres trwania umowy do swoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętajmy o tym, że wynajem długoterminowy samochodu to rozwiązanie, które pozwala na wygodną zmianę samochodu co np. 2-3 lata bez konieczności załatwiania formalności związanych ze sprzedażą starego auta i zakupem nowego. Stale można jeździć nowym, sprawnym technicznie autem, co jest przede wszystkim bardzo wygodne.

Wady wynajmu długoterminowego

Każde rozwiązanie, także długoterminowy wynajem samochodu, ma pewne wady. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że korzystamy w tym przypadku z samochodu, który pewnego dnia będzie trzeba oddać. W praktyce oznacza to, że trzeba bardzo zwracać uwagę na jego stan. Auto zostanie oczywiście poddane dokładnej kontroli, podczas której rzeczoznawca będzie szukał ewentualnych oznak ponadnormatywnego zużycia. Rysy, odpryski, nieuprana tapicerka, wysoki przebieg samochodu – to wszystko może wiązać się niestety z pewnymi dodatkowymi opłatami.

Minusem dla wielu osób decydujących się na wynajem samochodu jest także fakt, że pojazd musi być serwisowany w ASO, co w praktyce oznacza dość wysokie koszty. Dodatkowo kierowca jeżdżący wynajmowanym samochodem nie zyskuje zniżek za bezszkodową jazdę, ponieważ auto jest zarejestrowane na podmiot wynajmujący.

Jak dbać o wynajmowany samochód?

Oczywiście o wynajmowany samochód trzeba odpowiednio dbać. Niestety w przypadku uszkodzeń samochodu trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami. To samo dotyczy zresztą także nadmiernej eksploatacji, która zresztą może doprowadzić do pewnych uszkodzeń podzespołów auta. W takim przypadku najczęściej to klienta ponosi związane z tym koszty. Pewnym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia albo podpisanie stosowanego aneksu do umowy.

Wynajem długoterminowy samochodu w Simplyrent

Jeśli interesuje Was długoterminowy wynajem samochodu, zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Simplyrent. Naszą ofertę kierujemy zarówno do firm reprezentujących różne branżę, jak i do osób prywatnych, które szukają alternatywy dla kredytu samochodowego. W zależności od długości okresu najmu, modelu auta, szacowanego przebiegu, a także pakiety ubezpieczeniowego i ewentualnych dodatkowych usług zostanie ustalona wysokość raty miesięczne. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!