Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług wypożyczalni samochodowych jest coraz bardziej powszechne. Ten fakt można łatwo wytłumaczyć. Jeśli podróżujemy samolotem, w docelowym miejscu nie mamy do dyspozycji swojego samochodu. A chyba każdy zgodzi się z tym, że poruszanie się samochodem jest najwygodniejsze. Profesjonalne wypożyczalnie samochodów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują samochody różnych marek i gabarytów. W praktyce oznacza to, że każdy może wynająć samochód odpowiadający jego potrzebom. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także samochodu z segmentu premium.

Samochód luksusowy, czyli jaki?

Kiedy mowa o samochodach luksusowych, chodzi zazwyczaj o modele renomowanych marek, które zaliczają się do wyższych klas, E lub F. Są to pojazdy o wysokiej mocy silnika, które cechują się poziomem wyposażenia daleko wychodzącym poza standardy. W samochodach luksusowych wbudowane są rozmaite udogodnienia, które mają uprzyjemniać jazdę. Chodzi tutaj chociażby o: kilkustrefową klimatyzację z kurtynami powietrznymi, innowacyjne systemy bezpieczeństwa, dotykowy komputer pokładowy, pełną automatyzację funkcji. Samochody luksusowe zapewniają kierowcy i pasażerom pełen komfort, ponieważ ich wnętrze jest ciche i przestronne.

Kiedy warto wynająć samochód luksusowy?

Jak nietrudno się domyślić, wynajem luksusowych auta jest droższy niż samochodów rodzinnych czy raczej niezbyt dużych aut miejskich. Mimo to zainteresowanie autami z segmentu premium w wypożyczalniach stale wzrasta. Ten fakt można łatwo wyjaśnić. Coraz częściej samochody tego rodzaju wynajmowane są przez klientów, którzy odbywają podróż w interesach. W takim przypadku luksusowy samochód może wzmocnić renomę firmy. Osoby, którym zdarza się wspólne podróżowanie z partnerami biznesowymi, dość często wybierają właśnie auta z segmentu premium. Warto podkreślić, że można zdecydować się zarówno na wynajem długoterminowy, jak i krótkoterminowy.

Stosunkowo często samochody luksusowe wynajmowane są także do ślubu, a także do poślubnej sesji zdjęciowej. To rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony par młodych zdecydowanych huczne wesele.

Dlaczego warto wynająć samochód luksusowy?

To nie przypadek, że popularność aut luksusowych w wypożyczalniach samochodowych systematycznie wzrasta. Następujące argumenty przemawiają za wyborem auta z segmentu premium:

  • podróż w komforcie – obecnie produkowane modele premium to samochody, które cechują się naprawdę przestronnym wnętrzem. W praktyce oznacza to, że nawet podróż w kilka osób przebiega w dużym komforcie;

  • wyższy poziom bezpieczeństwa – samochody luksusowe wyposażone są w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, których nie ma w autach klasy średniej;

  • przyjemność z jazdy – to także bardzo ważny argument! Masz ochotę na przejażdżkę luksusowym samochodem? Więc po prostu go wynajmij i wypróbuj.

Jakie wady ma wynajem samochodów luksusowych?

Jak wszystko, także i wynajem auta luksusowych, ma nie tylko plusy, ale i minusy. Główną wadą jest oczywiście koszt wynajmu. Nie da się ukryć, że często przewyższa on koszt wynajmu samochodów z klasy średniej. Jednak te wysoke ceny chyba dla nikogo nie są zaskoczeniem. Zdarza się też, że obsługa nowoczesnych systemów może być nieco trudna. Ale to nie powód do niepokoju, bo pracownik wypożyczalni na pewno wszystko wytłumaczy.

Warunki wynajmu samochodów luksusowych

Zasadniczo samochody luksusowe wypożyczane są na tych samych warunkach, co inne auta w wypożyczalni. Różnicą jest tylko wysokość kaucji zwrotnej. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią trzeba wpłacić kaucję, następnie dopełnić standardowych formalności. Zazwyczaj w przypadku wynajmu dłuższego niż kilka dni (w Simply Rent powyżej 5 dni) klient może liczyć na lepsze warunki. To dotyczy także wynajmu aut luksusowych. Standardowo oferta obejmuje bezpłatne podstawienie i odbiór samochodu pod wskazany przez klienta adres. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z oferty Simply Rent, gwarantujemy wam obsługę na najwyższym poziomie i nieodpłatne udostępnienie akcesoriów dodatkowych.