Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Czy wypożyczenie samochodu w okresie niskich temperatur i oblodzeń to dobry pomysł? Przekonasz się, że dobra wypożyczalnia samochodów dba o pojazdy. Dlatego wynajem samochodu na ferie zimowe czy wyjazd późną jesienią to jak najbardziej dobry pomysł. Jak to się wszystko przedstawia w szczegółach?

Wypożyczenie samochodu w okresie zimowym

Do jazdy samochodem zimą należy podchodzić ostrożnie. To kwestia oczywista. Dlatego już jesienią każdy z nas przygotowuje auto do sezonu zimowego. Również wypożyczalnia samochodów dba o odpowiednie przygotowanie pojazdów. W przypadku firmy wynajmującej samochody cały ten proces przeprowadzany jest z dbałością o każdy detal. W związku z tym, można mieć pewność, iż samochód będzie wyposażony w zimowe opony. Ponadto wypożyczalnia samochodów jest zobowiązana do regularnego przeprowadzania przeglądów.

Jaki samochód wypożyczyć na ferie zimowe lub jesienny wyjazd? Z pewnością najlepszym wyborem będzie nowoczesne auto z system wspomagania kierownicy. Samochód z jakościowymi oponami zimowymi i wspomaganiem kierownicy jest doskonale przygotowany do trudnych warunków. W celu wypożyczenia samochodu warto zasięgnąć również porady pracowników firmy. Z pewnością udzielą oni odpowiedniej porady. Niezależnie od wyboru pojazdu, aby uniknąć przykrych wypadków zimą, należy zachować ostrożność – zupełnia jak podczas jazdy prywatnym pojazdem. Jakie jest postępowanie w przypadku, gdy dojdzie do kolizji lub nieszczęśliwego zdarzenia?

Ubezpieczony samochód na zimowy wyjazd

W cenie wynajmu samochodu zawarte jest ubezpieczenie OC. Dlatego w przypadku wystąpienia kolizji, naprawa odbywa się na koszt ubezpieczyciela. Gdy wypadek został spowodowany przez drugiego uczestnika kolizji, koszty pokrywa ubezpieczyciel samochodu sprawcy. Jak przedstawia się sprawa, gdy samochód zostanie uszkodzony przez wynajmującego z przyczyny innej niż kolizja? Na szczęście samochody dostępne w Simply Rent posiadają również ubezpieczenie AC. Dlatego w przypadku szkód tego typu, wynajmujący nie jest narażony na opłaty.

Zimą nietrudno o mniejsze lub większe kolizje. Jak każda firma wynajmująca samochody, bierzemy pod uwagę taką ewentualność. W takim wypadku należy powiadomić odpowiednie służby, a kolejno ubezpieczyciela i obsługę wypożyczalni. Warto wiedzieć, że wszystkie nasze samochody oddawane są do użytku po wykonaniu dokumentacji fotograficznej. Chronimy w ten sposób naszych klientów. Nie ma więc powodu, by obawiać się o koszty!

Ferie zimowe a wynajem samochodu

Wynajmując samochód na ferie zimowe warto pomyśleć o zapewnieniu sobie dodatkowych wygód i zabezpieczeń. W naszej wypożyczalni foteliki dziecięce udostępniane są bezpłatnie. Samochód podstawiany jest w dowolne miejsce we Wrocławiu i okolicach. Niektóre wypożyczalnie zapewniają również łańcuchy na opony zimowe, które dodatkowo poprawiają przyczepność. W przypadku takiej konieczności, prosimy o uprzedni kontakt z obsługą wypożyczalni.

Jak podejść do sprawy wynajmu, gdy w grę wchodzą ferie zagraniczne? Przede wszystkim należy pamiętać o szczegółowej analizie przepisów prawnych dotyczących tej kwestii. W wielu krajach opony zimowe są bowiem obowiązkowym wyposażeniem w okresie niskich temperatur. Ponadto, na niektórych terenach (zwłaszcza górzystych) obowiązkowe są łańcuchy na opony zimowe. W przypadku ich braku należy liczyć się nie tylko z przykrymi konsekwencjami. Brak łańcuchów może skutkować problematyczną jazdą, a nawet uniemożliwić przemieszczanie się. Dlatego przygotowania do ferii zimowych muszą być zawsze dokładnie przemyślane.

Wynajem samochodu zimą czy jesienią to jak najbardziej dobry pomysł. Samochody z wypożyczalni są nierzadko dużo lepiej przygotowane do takich warunków, niż prywatne pojazdy. To ubezpieczone auta, które można bezproblemowo wypożyczać niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Jeżeli więc interesuje Cię wynajem samochodu we Wrocławiu, koniecznie skontaktuj się z obsługą Simply Rent!