Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Jeszcze jakiś czas temu wynajem samochodu postrzegany był jako dość luksusowa usługa. Obecnie w każdym większym mieście znajdziemy co najmniej kilka dobrze prosperujących wypożyczalni. Wynajem samochodów staje się oraz popularniejszy. Co istotne, na wynajem auta decydują się nie tylko osoby przebywające w podróży służbowej, ale także i ci z nas, którzy są na wakacjach. Czy wynajem samochodu na wakacyjny wyjazd to dobre rozwiązanie?

Potrzebujesz auta tylko na czas wyjazdu?

Jeśli nie masz samochodu lub z różnych przyczyn zamierzasz na urlop pojechać autobusem lub pociągiem, nie musisz się martwić tym, że w docelowym miejscu wyjazdu będziesz zdany na miejską komunikację, która bywa niestety zawodna. Niezależnie od tego, czy zamierzasz urlop spędzić w jakimś małym nadmorskim kurorcie czy może w górach, możesz zdecydować się na wynajem auta, jeśli na miejscu chcesz płynnie poruszać się od jednej atrakcji do drugiej. Wypożyczalnie samochodów podchodzą elastycznie do potrzeb swoich klientów. Samochód można wynająć bez problemu zarówno na cały czas wyjazdu, jak i na weekend czy może tylko kilka godzin (gdy zaplanujesz jakąś wycieczkę). To naprawdę proste, a samochód można zarezerwować nawet online.

Najważniejsze zalety wynajmu samochodu

W tej chwili wynajem samochodu to opcja ekonomiczna, a przy tym bardzo komfortowa. Przede wszystkim samochodem będziesz poruszać się szybciej i zdecydowanie wygodniej niż komunikacją miejską. To nie ulega wątpliwości. Ten aspekt powinny docenić zwłaszcza osoby podróżujące z dziećmi. W dobrej wypożyczalni samochodów możesz spodziewać się, że:

  • możesz wybrać wiele różnych modeli auta – od małych samochodów miejskich aż po duże SUV-y. Wszytko zależy do Twoich potrzeb;

  • wypożyczasz samochód w dowolnym wybranym przez Ciebie terminie, samochód zostanie podstawiony we wskazane przez Ciebie miejsce;

  • oferowane samochody są w pełni sprawne posiadają wykupione ubezpieczenie drogowe, na życzenie wynajmującego udostępniane są dodatkowe akcesoria np. fotelik dla dziecka.

Wynajem samochodu a wyjazd zagraniczny

Wiele osób zastanawia się także i nad tym, czy możliwy jest wynajem auta na urlop, gdy planujemy wyjazd zagraniczny. Oczywiście, że tak! Przykładowo w Simply Rent nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za wyjazd zagraniczny, jeśli chodzi o podróż w obrębie UE. Wypożyczenie samochodu to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które planują podróż po Europie, a nie mają ochoty na mniej komfortowe przejazdy autobusem albo pociągiem.

A co jeśli chodzi o dłuższy wyjazd do jakiegoś oddalonego zakątka świata? W takim przypadku może warto zrezygnować z jazdy prywatnym samochodem. Kilkanaście godzin jazdy to naprawdę duży wysiłek. A przecież można na miejsce dostać się samolotem i po prostu wypożyczyć auto na miejscu. To oszczędność czasu i po prostu większy komfort. Jeśli trafisz na tani bilet, zaoszczędzisz też pieniądze.

Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu w wypożyczalni?

Jeśli zależy Ci na tym, aby wszystko poszło, jak należy, postaraj się zarezerwować auto na Twój wakacyjny wyjazd przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Później może się okazać, że np. interesujący Cię model samochodu został już zarezerwowany i będziesz musiał zdecydować się na opcję droższą lub mniej komfortową. Przy odbiorze samochodu warto sprawdzić jego stan techniczny, aby uniknąć później obarczenia kosztami ewentualnych napraw.

Każda wypożyczalna samochodów ma swój regulamin. Przed podjęciem decyzji o współpracy należy się z nim zdecydowanie zapoznać. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na następujące kwestie:

  • ewentualne opłaty dodatkowe oraz ich wysokość. Opłaty, w zależności od firmy, mogą być naliczane np. za młody wiek kierowcy, za dodatkowe akcesoria, za odbiór auta po godzinach pracy biura wypożyczalni itd.;

  • polityka paliwowa danej wypożyczalni. Z reguły wypożyczalnia podstawia samochód z pełnym bakiem, należy go zwrócić także po zatankowaniu do pełna;

  • koszt oraz zakres ubezpieczenia. To bardzo ważna sprawa. Cena najmu obejmuje zwykle OC, AC, a także ubezpieczenie kierowcy;

  • miejsce zwrot samochodu. Trzeba sprawdzić, czy można odstawić auto w innym miejscu niż to, w którym było ono odbierane.