Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Również i Wrocławianie mogą znaleźć w swoim mieście wiele pięknych miejsc, które sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. Jednym z takich miejsc jest właśnie popularna Wyspa Słodowa, która jest chętnie odwiedzana nie tylko przez mieszkańców miasta, ale także i przez turystów, pragnących cieszyć się pięknymi widokami w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli planujecie wkrótce pobyt we Wrocławiu, zachęcamy do odwiedzenia tego malowniczego zakątka.

Piękna Wyspa Słodowa na Odrze znajduje się jeszcze w obrębie Starego Miasta. W pobliżu znajdują się Wyspa Bielarska oraz Wyspa Młyńska. Kiedyś wyspa była stosunkowo gęsto zabudowana, jednak w czasie II wojny światowej doszło do zniszczenia jej zabudowy. W tej chwili można tutaj podziwiać tylko jedną starą, sześciopiętrową kamienicę. Pod koniec XX wieku wyspa została uporządkowana, wytyczono nawet malownicze trasy spacerowe. W tej chwili Wyspa Słodowa odwiedzana jest bardzo chętnie przez wszystkich, którzy chcą po prostu odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Warto nadmienić, że Wyspa Sodowa to także miejsce, gdzie regularnie organizowane są koncerty i różne imprezy plenerowe.

Sezon piknikowy na Wyspie zaczyna się zwykle pierwszego dnia wiosny, kiedy to wyspa masowo odwiedzana jest przez uczniów wrocławskich szkół średnich, świętujących Dzień Wagarowicza. Do regularnie organizowanych eventów na wyspie zaliczają się 3-Majówka, bardzo popularny gitarowy Thank’s Jimmi Festival, Noc Świętojańska, jak również Juwenalia, które cieszą się popularnością nie tylko wśród studentów. Wyścigi kajakarzy, pokazy filmów, koncerty, widowiska plenerowe – na te i inne atrakcje można liczyć na Wrocławskiej Wyspie Słodowej. Wyspa jest od kilku lat monitorowana, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo.

Przyjezdnym, którzy chcieliby lepiej poznać uroki Wrocławia, pragniemy zaoferować nasze usługi. Wrocławska wypożyczalnia samochodów Simply Rent może zaoferować zarówno niewielkie auta miejskie, jak i modele rodzinne czy samochody segmentu Premium. Każdy zarezerwowany samochód podstawimy pod wskazany przez Państwa adres.