Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, ponieważ stolica Dolnego Śląska obfituje w zabytki różnego rodzaju. Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Rynek itd. – to miejsca najchętniej odwiedzane przez przyjezdnych. Jeśli jednak zainteresowani są Państwo nie tylko zwiedzaniem zabytków, ale także przeżyciem czegoś ciekawego, zachęcamy do przejazdu jednym z zabytkowych tramwajów we Wrocławiu.

Warto od razu zaznaczyć, że zabytkowe tramwaje we Wrocławiu kursują okresowo – zwykle zaczynają jeździć na wiosnę, pod koniec kwietnia lub na początku maja. Z przejażdżki można skorzystać do końca września. Przejazd śladem zabytkowym nie jest bynajmniej drogi, a pozwala na zwiedzenie miasta z całkiem innej perspektywy. Tramwaje zabytkowe kursują w weekendy na trasie od placu Teatralnego do Hali Stulecia.

Dlaczego warto zdecydować się na wycieczkę zabytkowymi tramwajami we Wrocławiu? Podczas dwugodzinnego przejazdu można bliżej przyjrzeć sie wszystkim najpiękniejszym miejscom w mieście. Podczas przejazdu można dowiedzieć się sporo o mijanych zabytkach od przewodników, którzy towarzyszą pasażerom. Warto podkreślić, że podczas przejazdu zabytkowymi tramwajami możliwy jest postój, podczas którego pasażerowie mogą zwiedzić słynną wrocławską Halę Stulecia albo obejrzeć spektakl popularnej Fontanny Multimedialnej.

Jakimi zabytkowymi tramwajami można się przejechać? Na uwagę zasługuje „Jaś i Małgosia”, tramwaj pochodzący z 1900-1905 roku, w którym może jednocześnie podróżować 55 pasażerów. Organizowane są także przewozy tramwajem „Juliusz” pochodzącym z 1922 roku. W tej chwili dostępne są jeszcze dwa odrestaurowane tramwaje zabytkowe, „Baba Jaga” z roku 1930 oraz „Mikołaj” z roku 1949.

Jeżeli po przejażdżce zabytkowym tramwajem zdecydują sie Państwo, dodatkowo zwiedzić miasto na własną rękę, zapraszamy do wypożyczalnia samochodów Simply Rent. Nasza firma podstawi wybrane auto pod dowolny adres we Wrocławiu; zapewniamy systemy nawigacyjne, CB radio, foteliki dziecięce. Zachęcamy do zapoznania się z samochodami w naszej ofercie.