Simply Rent, ul. Wilanowska 55/2, 51-253 Wrocław

Wypożyczalnie samochodowe to właściwie norma w każdym większym mieście. Sporo wypożyczalni działa w pobliżu lotnisk. Z usług wypożyczalni decydują się skorzystać zarówno osoby, które do danego miasta przyjechały w celach stricte biznesowych, jak i takie, które wybrały się na urlop. Z powodzeniem można wynająć nie tyko luksusowy samochodów marki premium, ale także niewielkie miejskie auto lub model typowo rodzinny, który zapewni pełen komfort również i małym pasażerom.

Jednorazowe wynajęcie samochodu to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które potrzebują auta tylko na krótki okres czasu, np. na weekend. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią samochodów warto jednak zwrócić uwagę na kilka detali, jeśli zależy nam na tym, aby wszystko poszło po naszej myśli.

Możliwość dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów

Zanim podpiszesz umowę, upewnij się co do tego, czy mogą zostać jakieś dodatkowe koszty. Bywa, że wypożyczalnia nalicza dodatkowe opłaty za udostępnienie fotelika dziecięcego lub sytemu nawigacyjnego. Ze swej strony chcielibyśmy podkreślić w tym miejsce, że takie akcesoria w Simply Rent oferujemy naszym klientom za darmo w ramach umowy najmu.

Inna istotna kwestia to polityka baku paliwa w konkretnej wypożyczalni. Z reguły wynajmowany samochód udostępniany jest z pełnym bakiem. Wato upewnić się, czy w danej wypożyczalni należy zwrócić auto również w pełnym bakiem. Jeśli jest taki obowiązek, a Ty o nim zapomnisz lub po prostu nie jesteś go świadom musisz liczyć się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Dodatkowe opłaty mogą zostać naliczone także wtedy, gdy:

  • przekroczysz dzienny limit kilometrów. Niektóre wypożyczalnie samochodowe mają zapisy o takim limicie w swoim regulaminie. Warto to sprawdzić przed podpisaniem umowy;

  • zwrot samochodu ma miejsce do innej filii, np. w innym mieście;

  • gdy zwracane auta znajduje się w takim stanie, że niezbędne jest dodatkowe sprzątanie.

Sprawdź ubezpieczenie!

Zanim zdecydujesz się na konkretna ofertę, powinieneś sprawdzić ubezpieczenie wynajmowanego pojazdu, w tym zwłaszcza to, jaki pakiet usług ono obejmuje. Czasami umowa najmuj nie obejmuje ubezpieczenia, co w praktyce oznacza, że wynajmujący musi ponosić dodatkowe koszty. Zdarza się, że konieczne jest wykupienie dodatkowe ubezpieczenie, np. wtedy, gdy wynajmujący będzie kierował autem na zmianę z jakąś inną osobą. Dodatkowe ubezpieczenie to także częsta konieczność, jeśli masz zamiar wynajmowanym autem wyjechać za granicę kraju. Fakt ten trzeba oczywiście zgłosić w wypożyczalni.

Kaucja przy wynajmie samochodu

Wynajem auta wiąże się z koniecznością wpłacenia kaucji. To akurat nie powinien być problem, ponieważ kaucja jest w pełni zwracana, jeśli auto jest oddane w stanie nienaruszonym. Z reguły wpłata kaucji obywa się poprzez zamrożenie stosownych środków na koncie, stad też dobrze byłoby upewnić się, czy mamy odpowiednią kwotę na koncie.

Sprawdź stan techniczny samochodu!

Dobrze byłoby oczywiście sprawdzić stan techniczny wynajmowanego samochodu. Bo przecież nikt nie chciałby ponosić kosztów związanych z uszkodzeniami, których sam nie spowodował. Jeśli przy oglądaniu samochodu zauważysz na aucie jakieś zarysowanie lub inne uszkodzenie, poinformuj o tym pracownika wypożyczalni. Zasadniczo jednak w tym względzie możesz być spokojny, ponieważ dobra wypożyczalnia samochodowa dysponuje autami stosunkowo nowymi, których stan techniczny sprawdzany jest na bieżąco.

Wybór odpowiedniej wypożyczalni

Jeśli wybierzesz dobrą, doświadczoną wypożyczalnią samochodowa, możesz być prawie pewien, że jej usługi nie pozostawią nic do życzenia. Warto poszukać ofert w Internecie, przy okazji można od razu sprawdzić, jak oceniana jest dana wypożyczalnia. Duża oferta samochodów, uproszczone formalności, ubezpieczenia, a także darmowe korzystanie z takich akcesoriów jak foteliki dla dzieci czy nawigacja – to może zaoferować dobra wypożyczalnia samochodów. Atutem jest także możliwość zarezerwowania wybranego auta przez Internet – dzięki temu masz pewność, że na pewno wynajmiesz interesujące Cię auto.